«ویلیام هیگ» وزیر امور خارجه انگلیس با بیان این که شکاف های عمیقی وجود دارد، گفت: مذاکرات تا رسیدن به توافق ادامه خواهد داشت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، وزیر امور خارجه انگلیس پس از دیدار با محمد جواد ظریف و هنگام خروج از هتل کوبورگ وین افزود:در مذاکرات به نتیجه مشخصی نرسیدیم .

وی با بیان اینکه ایران باید ثابت کند که برنامه هسته ای اش صلح آمیز است، گفت: هنوز نتوانسته ایم مشکل را حل کنیم و مذاکرات پیشرفتی نداشته است اما تا رسیدن به توافق، مذاکرات را ادامه می دهیم . این که امروز وزیران امور خارجه برای مذاکره به وین آمدند، خیلی خوب بود.

همچنین وزیر امور خارجه انگلیس در پاسخ به سوالی درباره تمدید زمان مذاکرات پس از موعد 20 جولای (29 تیرماه) بر اساس توافق ژنو گفت: در مورد تمدید مذاکرات هنوز زود است حرفی بزنیم. طرفین بر دستیابی به توافق تا 20 جولای تمرکز دارند. اما شکاف های عمیقی هنوز وجود دارد که باید با ادامه گفت و گوها برطرف شود.

وزیران خارجه سه کشور اروپایی آلمان، انگلیس و فرانسه و نیز جان کری وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه برای رایزنی درباره موضوعات اختلافی به مذاکرات وین 6 پیوستند که این سه وزیر امور خارجه اروپایی پس از دیدارهای دو جانبه وین را به مقصد پایتخت های خود ترک کردند. 

به گزارش برنا، هیگ و لوران فابیوس پس از دیدار با ظریف به لندن و پاریس برگشتند و فرانک اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان نیز پس از این گفت و گوها وین را به مقصد برلین ترک کرد تا به همراه سفیر آرژانتین در برلین به تماشای فینال جام جهانی برزیل بنشیند.