«مرضیه افخم»سخنگوی وزارت امور خارجه با استقبال از انتخاب «فواد معصوم» به عنوان رییس جمهوری جدید عراق، این انتخاب را گام مثبت و ارزنده ای در چارچوب فرآیند سیاسی عراق توصیف کرد.


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه،  افخم روز پنجشنبه پس از انتخاب «فواد معصوم» به عنوان رییس جمهوری جدید عراق از سوی پارلمان این کشور ابراز امیدواری کرد: این مسیر سیاسی در سایه وحدت ملی و تمایت ارضی این کشور به طور کامل و در زمان بندی مورد نظر و قانونی خود تکمیل شود

وی تصریح کرد: توجه همزمان عراق به مبارزه با تروریسم و روند سیاسی نشانگر هوشیاری عراقی ها نسبت به شرایط کنونی این کشور و لزوم اتخاذ تدابیر همه جانبه برای عبور از بحران است. 

افخم بار دیگر حمایت جدی جمهوری اسلامی ایران از مبارزه با تروریسم در عراق را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش برنا، پارلمان عراق در نشست امروز (پنجشنبه) خود با 211 رای موافق فؤاد معصوم را به عنوان رییس جمهور جدید این کشور انتخاب کرد.

رای گیری در جلسه امروز مجلس عراق برای انتخاب رییس جمهور جدید به دور دوم کشیده شد که در این رای گیری رقابت بین فؤاد معصوم و حنان الفتلاوی بود، اما الفتلاوی به درخواست فراکسیون خود نامزدی اش را پس گرفت.

 به  گزارش برنا،در این دور 269 نماینده آرای خود را به صندوق انداختند که فواد معصوم با کسب 211 رای موافق، رییس جمهور عراق شد.فواد معصوم نامزد ائتلاف کردها و وابسته به حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق به رهبری جلال طالبانی بود.