برگزاری روز جهانی قدس در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت رژیم غاصب صهیونیستی و جنایاتش علیه نوار غزه در ایران و دیگر کشورها در رسانه‌های جهان بازتاب گسترده‌ای داشت.

روز جهانی قدس در ایران از نگاه خبرگزاری فرانسه
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه با پوشش گسترده راهپیمایی روز قدس در ایران گزارش داد: ایرانی‌ها در سراسر این کشور در حمایت از مردم فلسطین و برای محکوم کردن اقدامات مرگبار کشور یهود علیه نوار غزه دست به تظاهرات زدند.

معترضان در تهران پایتخت این کشور و 700 شهر دیگر در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که روز قدس نامگذاری شده تظاهرات کردند.

خبرگزاری فرانسه در ادامه آورده است: معترضان در تهران پلاکاردهایی را در دست داشتند که روی آن نوشته بود مرگ بر اسرائیل. مرگ بر آمریکا.

از آغاز حملات اسرائیل به نوار غزه در هفته‌های گذشته بیش از 800 فلسطینی کشته شده‌اند.

ایران موجودیت اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد و از گروه‌های اسلام‌گرای فلسطینی حمایت می‌کند.

گزارش "ترند" از راهپیمایی روز قدس در ایران
خبرگزاری ترند با اعلام حضور حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس گزارش داد: ایرانی‌ها در قالب گروه‌هایی بزرگ متشکل از ده‌ها هزار نفر در بیش از 700 شهر اعتراضات ضداسرائیلی را صبح روز جمعه آغاز کردند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، به نقل از رسانه‌های داخلی: معترضان پلاکاردهایی را در دست داشتند که روی آن‌ها شعارهایی علیه اسرائیل و آمریکا نوشته شده بود.

ترند در ادامه به سوابق روز قدس پرداخت و نوشت: آیت‌الله خمینی رهبر جمهوری اسلامی ایران در سال 1979 آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان را در حمایت از مردم فلسطین در سطح جهانی و مخالفت با اسرائیل روز قدس نامید. قدس تلفظ عربی اورشلیم است.

ترند همچنین گزارش داد: تظاهرات روز قدس همزمان در کشورهای دیگر از جمله برخی کشورهای اروپایی برگزار شد.

پایگاه خبری مالای آنلاین نیز با تیتر ایرانیان در سراسر این کشور از فلسطینیان حمایت کردند راهپیمایی روز قدس را پوشش داد.

این پایگاه خبری به نقل از خبرگزاری فرانسه گزارش داد: مردم ایران در بیش از 700 شهر این کشور همزمان با روز جهانی قدس آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان به خیابان‌ها آمدند و از مردم فلسطین حمایت و اسرائیل را محکوم کردند.

بازتاب راهپیمایی روز قدس در ایران در یک رسانه‌ صهیونیستی
خبرگزاری صهیونیستی آروتزشوا گزارش داد: معترضان در بیش از 700 شهر ایران در تظاهرات روز جمعه مقاومت فلسطینیان در برابر اسرائیل را خواستار شدند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، به نقل از خبرگزاری آروتزشوا با گزارش راهپیمایی گسترده روز جهانی قدس در ایران اعلام کرد: ایرانیان در سراسر این کشور مقاومت فلسطینیان در برابر اسرائیل را خواستار شدند.

این خبرگزاری در ادامه به جزییات این رویداد پرداخت و نوشت: معترضان در تهران و 700 شهر دیگر ایران در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان با در دست داشتن پلاکاردهایی علیه اسرائیل و آمریکا شعار دادند.

بیش از 800 فلسطینی در نوار غزه درنتیجه حملات اسرائیل کشته شده‌اند. همچنین سه غیرنظامی و 32 سرباز اسرائیلی در اثر پرتاب راکت‌های حماس جان خود را از دست داده‌اند.

حضور میلیون‌ها ایرانی در راهپیمایی روز قدس از نگاه "کوریر"
پایگاه اینترنتی روزنامه "کوریر" با اشاره به راهپیمایی روز قدس در ایران نوشت: میلیون‌ها ایرانی امروز علیه اسرائیل تظاهرات کردند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، این پایگاه آلمانی زبان به نقل از رسانه های ایرانی در گزارشی نوشت: میلییون ها ایرانی امروز همزمان با روز جهانی قدس به خیابان‌ها آمدند و شعار مرگ بر اسرائیل سر دادند.

این پایگاه خبری افزود: تظاهرات کنندگان ایرانی علاوه بر تهران در سایر شهرهای ایران نیز علیه اسرائیل شعار دادند.

صف‌آرایی ایران در حمایت از فلسطین از نگاه نیوز اینترنشنال
پایگاه خبری نیوز اینترنشنال گزارش داد: ایرانی‌ها روز جمعه در سراسر این کشور در حمایت از فلسطینیان و برای مخالفت با اسرائیل و اقدامات مرگبارش علیه نوار غزه دست به تظاهرات زدند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، این پایگاه خبری با اشاره به میزان بالای تلفات فلسطینیان در حملات چند هفته گذشته اسرائیل در نوار غزه ادامه داد: روز قدس روزی است که رهبر ایران در سال 1979 آن را برای حمایت از مردم فلسطین قرار داد و مصادف است با آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان.

همچنین همزمان با برگزاری راهپیمایی پرشور و گسترده روز جهانی قدس در ایران رسانه‌های عربی همچون روزنامه الشرق‌الوسط، روزنامه الیوم‌السابع،روزنامه المصرالیوم، پایگاه خبری ایلاف، القدس، شبکه خبری العالم و بسیاری دیگر از این رسانه‌ها ضمن پوشش این رویداد اذعان کردند که مردم ایران در سراسر این کشور در آخرین روز از ماه مبارک رمضان از مردم فلسطین حمایت کردند و شعارهایی علیه اسراییل سر دادند.