«تمام سلام» نخست وزیر لبنان با قدردانی از نقش جمهوری اسلامی ایران در ایجاد و توسعه ثبات در این کشور، تاکید کرد که تداوم همکاری همه جانبه ایران و لبنان خواست و اراده خلل ناپذیر ملت و دولت لبنان است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا،، تمام سلام روز سه شنبه در دیدار و گفت وگوی با « علی شمخانی» نماینده ولی فقیه و دبیر شورای عالی امنیت ملی که صبح امروز در محل کاخ نخست وزیری این کشور برگزار شد، با اشاره به برخی اختلافات سیاسی در جامعه لبنان اظهار داشت که این اختلافات شکل گیری ساختارهای قانونی را دچارتاخیر کرده است.

وی، انسجام و وحدت ملی در جامعه لبنان را ضرورتی غیرقابل اجتناب اعلام کرد و افزود: اتحاد مردم لبنان رژِیم اسراییل را در جنگ 33 روزه سال 2006 با شکست و هزیمت مواجه کرد.

نخست وزیر لبنان عنوان کرد: عدم حفاظت از این انسجام و اتحاد ملی می تواند اهداف اسراییل را بدون جنگ نظامی در لبنان محقق سازد.

تمام سلام با ابراز تاسف از اقدامات خشونت بار تروریست های تکفیری بنام دین، گفت: هیچ دینی کشتار مردم بی گناه و جنایت علیه بشریت را تایید نمی کند.

وی با تاکید بر ضرورت مقابله همه جانبه با تروریسم، این پدیده شوم را مخل نظم و امنیت جهانی فارغ از جغرافیا ، دین وقومیت عنوان کرد.

نماینده ولی فقیه در شورای عالی امنیت ملی نیز در این دیدارتعامل و همکاری سازنده گروه های قومی ، مذهبی و سیاسی در جامعه متکثر لبنان را ضامن تقویت ثبات و وحدت ملی در این کشور عنوان کرد.

شمخانی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته از هیچ اقدامی برای حفظ امنیت و آرامش در لبنان فرو گذار نخواهد کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به تهدیدات مشترکی که پیش روی ایران و لبنان قرار دارد ، لزوم تقویت دانش مقابله و تامین تجهیزات مرود نیاز ارتش لبنان برا دفع تهدید تروریسم تکفیری را مورد تاکید قرار داد.

وی اظهارداشت : با توجه به درخواست لبنان ، تامین تجهیزات نظامی ایرانی ارتش لبنان ویژه مبارزه با تروریسم بزودی آغاز خواهد شد،.

براساس این گزارش شمخانی بعداز دیدار با « نبیه بری» رییس مجلس لبنان، این کشور را به مقصد سوریه ترک کرد.