رجب طیب اردوغان طی یک مصاحبه مطبوعاتی مشترک با محمود عباس رئیس دولت فلسطین اعلام داشت جامعه بین المللی در مبارزه با تروریسم از یک سیاست دو گانه پیروی می کند.

رئیس جمهوری ترکیه تاکید کرد مهاجمان که شهروند فرانسوی هستند پس از ۱۶ ماه مجازات زندان چنانکه باید از سوی سازمان اطلاعات فرانسه تحت تعقیب قرار نگرفتند.

رجب طیب اردوغان از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نیز بعلت شرکت در راهپیمایی وحدت در پاریس انتقاد کرده و گفت : با چه رویی در راهپیمایی شرکت کرد، نمی دانم. درک این رفتار او سخت است. این شخص که در غزه با قتل ۲۵۰۰ نفر، رفتار یک دولت تروریستی را از خود نشان داد، گویی که در تریبون انسانها همه در انتظار او هستند، دست تکان می دهد. شما قبلا حساب نوزادان و زنانی را که قتل عام کرده اید، پس بدهید.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، ابراز داشت که کشورهای غربی، در خصوص ترور با دو رویی رفتار میکنند.

اردوغان ضمن تاکید بر اینکه قتل عام را، از سوی هر کسی که باشد، حتی اگر مسلمان بوده و عضو دین صلح باشد نیز، به اقدام تروریستی قلمداد میکنیم، ابراز داشت که مخالف با هر نوعی از ترور میباشیم.


اردوغان خطاب به کشورهای غربی گفت: "لطفا رهبران کشورهای غربی، علیه حملات به مساجد، تدابیر لازمه را اتخاذ نمایند."

اردوغان همچنین ضمن تاکید بر اینکه حملات تروریستی با نقشه هایی مشخص انجام میگردد، گفت: "کسانی که تا استانبول آمده و پلیس ها را شهید میکنند، کسانی که به مقر پلیس در دلماباغچه حمله میکنند، اثری از یک سناریو میباشند. برای جهان اسلام، نقشه هایی کشیده اند."

رئیس جمهور ترکیه سپس نیز ضیافت شامی به افتخار محمود عباس رئیس جمهور فلسطین ترتیب داد.