پنجمین کنگره جمعیت مستقل ایران اسلامی به همراه مراسم افطار، شب گذشته (شنبه) با حضور شخصیت‌های سیاسی برگزار شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، در مراسم افطار و پنجمین کنگره جمعیت مستقل ایران اسلامی، شخصیت‌های سیاسی مختلفی از جمله محمدجواد حق‌شناس، مصطفی کواکبیان، محمدرضا راه‌چمنی، محمد زارع فومنی و سردار علایی حضور داشتند.

قدرت‌علی حشمتیان - دبیرکل جمعیت مستقل ایران اسلامی - با بیان اینکه این تشکل سیاسی در سال 76 و در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی با عضویت 38 نماینده مجلس شکل گرفت، گفت: ما خدمت رهبری رسیدیم و ایشان به ما گفتند که خیر شما در این است که آزاد و مستقل باشید.

وی خاطر نشان کرد: در مجلس پنجم اصولگرایان به عنوان حزب‌الله و اصلاح‌طلبان به عنوان مجمع حزب‌الله شناخته می‌شدند ولی ما جمعیت مستقل را راه‌اندازی کردیم و از این جناح‌ها مستقل ماندیم و هدف ما این بود که راه امام و رهبری را طی کنیم.

حشمتیان با بیان اینکه "جمعیت مستقل ایران اسلامی یک تشکل نوپاست"، اظهار کرد: ما در این مدت خدمت آیت‌الله هاشمی و آقایان خاتمی، روحانی، کروبی و لاریجانی رسیده‌ایم.

در این مراسم همچنین مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری، محمدجواد حق‌شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و محمد اشرفی اصفهانی فرزند شهید محراب سخنرانی کردند.