به گزارش سرویس اقتصادی برنا، غلامرضا مصطفی‌پور اظهار داشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران به همه دانشجویان ساکن این مناطق معادل هزینه دو ترم تحصیلی تا سقف بیست میلیون ریال وام قرض الحسنه می‌دهد تا در این مدت بدون دغدغه بتوانند به شرایط عادی و ایده آل زندگی خود برسند.

وی افزود: برای حمایت از حقوق بگیران، کارکنان، کارگران و کارمندان سازمان‎ها، شرکت‌ها و نهادها، طرحی را به مرحله اجرا گذاشته است که کارفرمایان و مدیران این نهادها اگر بخواهند به نیروی ‌کار خود قرض الحسنه بدهند هر چقدر قرض الحسنه بدهند آن را در بانک قرض الحسنه مهر ایران متمرکز کنند همان اندازه هم بانک اضافه می‌کند و تا دو برابر می‌توانند در اختیار نیروهای انسانی خود قرار دهند.

بانک قرض الحسنه مهر ایران به عنوان نخستین بانک قرض الحسنه در جهان، در دولت نهم با سرمایه اولیه 15 هزار میلیارد ریال و با مشارکت بانک‌های دولتی افتتاح شد و با گسترش و توزیع موزون شعب خود در سراسر کشور آغاز به کار کرد.

این بانک با استقبال مردم به ویژه خیرین و نیکوکاران و کسبه و تجار و فعالان اقتصادی که اعتقاد به برکت قرض الحسنه دارند، روبه‌رو شده است.

در ماه گذشته دو زمین لرزه به بزرگی 6.2 و 6 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) شهرستان‌های اهر، ورزقان و هریس در آذربایجان شرقی را لرزاند. این سه شهرستان به ترتیب با 150 و 50 و 62 هزار نفر جمعیت در 116، 97 و 110 كیلومتری شمال شرقی تبریز مركز استان آذربایجان شرقی قرار دارند.