به گزارش سرویس اقتصادی برنا، رضایی مدیر کل مسکن و شهرسازی استان تهران اظهار داشت: این مسکن برای کسانی است که مسکن ملکی ندارند، متاهل یا سرپرست خانوار هستند،حداقل 5 سال سابقه سکونت مستمر در تهران دارند و در سال‌های قبل هم از تسهیلات دولتی استفاده نکرده‌اند.

رضایی گفت: افراد سرپرست خانواری كه خود و افراد تحت تكفل آن‌ها از تاریخ یکم فروردین سال 1384 فاقد زمین مسكونی یا واحد مسكونی بوده و از تاریخ بیست و دوم بهمن سال 1357 از هیچ یک از امكانات دولتی یا امكانات نهادهای عمومی غیر دولتی مربوط به تامین مسكن شامل زمین، واحد مسكونی یا تسهیلات یارانه‌ای خرید یا ساخت واحد مسكونی استفاده نكرده باشند. (به نام متقاضیان و افراد تحت تكفل آن‌ها از تاریخ یکم فروردین سال 1384 نباید سند مالكیت ثبت شده باشد) می‌توانند ثبت نام کنند.

وی درباره قیمت مسکن ویژه هم گفت: نسبت به قیمت روز مسکن ارزان‌تر بوده و مسکنی که در تهرانسر ساخته شده است در واحدهای 105 متری حدود 5 میلیون تومان ارزان‌تر است.

رضایی گفت: همچنین قیمت این مسکن به تدریج دریافت می‌شود و 70 درصد قیمت زمین هم به صورت قسط ماهانه دریافت خواهد شد.

مدیر کل مسکن و شهرسازی استان تهران تاکید کرد: در نخستین گام متقاضیان مسکن ویژه تهران باید در بانک مسکن حسابی با موجودی 20 میلیون تومان باز کنند که مهلت آن از دیروز آغاز شده است.

وی افزود: متقاضیان همچنین از اول مهر باید با مراجعه به سایت tehran.maskanmehr.net مدارک مورد نیاز خود را از طریق اینترنت ارائه کنند و هنگام نام‌نویسی تعهد می‌دهند و در صورتی که در مرحله‌ای فاقد شرایط شناخته شوند، هیچ گونه ادعایی نخواهند داشت و مسئولیت عواقب هرگونه عدم ایفای تعهدات پیش‌بینی شده در این اطلاعیه بر عهده متقاضی خواهد بود.

رضایی افزود: یک سال برای ساخت این مسکن‌ها پیش‌بینی شده است که متقاضیان باید در این مدت باید چهار قسط 20 میلیون تومانی برای هزینه ساخت پرداخت کنند. در زمان تحویل و در قسط پنجم بعد از 2 قسط 20 میلیون تومانی نیز 30 درصد قیمت زمین که 30 تا 35 میلیون تومان خواهد بود، دریافت می‌شود. بقیه هزینه قیمت زمین در اقساط ماهانه یک میلیون تومانی دریافت می‌شود.