به گزارش سرویس اقتصادی برنا به نقل از شابا، محمدعلی ضیغمی حلقه تامین را بخش مهم ‌قابل اتکا در تنظیم بازار دانست و ادامه داد: با توجه به هماهنگی‌هایی که با تامین‌کنندگان، تولیدکنندگان و دیگر تشکل‌های مربوطه صورت گرفته، فرآیند تولید و توزیع کالا به صورت مرتب کنترل و رصد می‌شود.

وی افزود: با تامین و توزیع به موقع و مناسب کالا، مهم‌ترین رکن تنظیم بازار حاصل شده و هماهنگی لازم با حوزه‌های مختلف توزیعی نیز به عمل آمده است .

معاون وزیر بازرگانی خاطرنشان کرد‌: میزان موجودی کالا هر 15 روز در حلقه‌های مختلف عمده‌ فروشی‌، خرده‌فروشی، سردخانه‌ها، انبارها، کارخانجات تولیدی و واردات بررسی و پایش می‌شود.

ضیغمی تاکید کرد: در صورتی که کوچکترین کاهش در سطح موجودی‌ها و عدم تناسب با نیاز احساس شود بلافاصله نسبت به تصمیم‌گیری و تامین آن کالا اقدام می‌شود.

وی، با بیان اینکه شاهد یک عزم ملی برای اجرای قانون هدفمند‌سازی یارانه‌ها هستیم، خاطرنشان کرد: اکثر بخش‌های مختلف بازار اعم از تولیدکنندگان، شرکت‌های پخش، توزیع‌کنندگان و اصناف همکاری بسیار خوبی با دولت دارند که با توجه به این نکته چنانچه برخی از افراد قصد سوء استفاده از شرایط موجود را داشته باشد‌، خود اصناف و واحدهای تولیدی برخورد لازم را با آنها خواهند داشت.

این مقام مسوول از عرضه بیش از نیاز‌، کالاهای مصرفی خانوار خبر داد و خاطرنشان کرد‌: با توجه به افزایش نظارت و بازرسی‌ها و همکاری مردم از هرگونه تغییر غیرمنطقی قیمت کالا جلوگیری خواهیم کرد.

ضیغمی با اشاره به ذخیره‌سازی‌های انجام شده‌، اعلام کرد‌: با توجه به اثر پرداخت یارانه‌ به صورت نقدی این احتمال وجود دارد که تغییراتی در رفتار مصرف‌ خانوار ایجاد شود که پیش‌بینی‌های لازم در این خصوص نیز صورت گرفته و و شاهد بازاری آرام و بدون تنش خواهیم بود.