معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی برنا با اعلام این مطلب درباره تأمین اقلام مورد نیاز نذورات و هیات‌های مذهبی گفت: با توجه به میزان ذخیره‌ای که برای زمان‌های پرمصرف مانند دهه محرم در نظر گرفته می‌شود، مشکلی درباره تأمین کالاهای اساسی وجود ندارد.

نعمت‌اله ترکی افزود: برنج، روغن، شکر و انواع مواد پروتئینی به‌وفور موجود است و در صورت لزوم به بازار تزریق می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: میزان تولید گوشت مرغ در شهر تهران به‌گونه‌ای است که علاوه بر تأمین نیاز روزانه مازاد مصرف نیز وجود دارد و 15 هزار تن صرفاً برای تهران ذخیره‌سازی انجام شده است.

این مقام مسوول ادامه داد: گوشت قرمز نیز علاوه بر تولید روزانه، به میزان لازم ذخیره‌سازی شده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال مشکلی درباره تأمین کالاهای اساسی استان تهران وجود نداشته باشد.

ترکی تصریح کرد: میزان مصرف روزانه گوشت قرمز در تهران حدود 450 تن است که از این میزان 350 تن آن در خود استان یا استان‌های همجوار تولید و روانه تهران می‌شود و به‌صورت متغیر با توجه به میزان مصرف حدود 100 تن از خارج کشور برای تنظیم بازار وارد می‌شود.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون هر کیلوگرم گوشت گوسفندی مخلوط و گوشت مخلوط گوساله 21 هزار تومان در استان تهران قیمت دارد.

ترکی اضافه کرد: شکر و روغن نیز به میزان کافی و به وفور وجود دارد و هر کیلوگرم شکر یک‌هزار و 300 تومان و انواع روغن به قیمت مصوب فروخته می‌شود.

وی تصریح کرد: مشکلاتی که درباره کاهش میزان قوطی بسته‌بندی‌های فلزی وجود داشت، برطرف شده و روغن نباتی به قیمت مصوب و اندازه کافی در فروشگاه‌های سطح شهر موجود است.

این مقام مسوول در پایان یادآور شد: مصرف‌کنندگان در صورت مشاهده هرگونه گران‌فروشی گزارشات خود را به سامانه تلفنی 124 گزارش دهند و با گران‌فروشی در دهه محرم از طریق سازمان تعزیرات حکومتی برخورد جدی به‌عمل خواهد آمد.