به گزارش سرویس اقتصادی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محسن صالحی نیا خاطر‌نشان ساخت: در دولت‌های نهم و دهم (از سال 84 تا کنون) حدود 9 میلیون و 300 هزار خودرو تولید شده است که این میزان 2 برابر تعدادی است که تا سال 84 تولید شده است.

وی افزود: شاخص‌ها در دولت‌های نهم و دهم نشان‌دهنده یک جهش فوق العاده در حوزه تولید است هر چند که طی چند ماه نخست سال با کاهش تولید خودرو مواجه بودیم اما طی ماه‌های پایانی سال این کاهش به حداقل خود خواهد رسید.

معاون صنایع و امور اقتصادی وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در این دولت زیرساخت‌های صنعت و سیاست‎‌های حمایتی از تولید افزایش یافت که نتایج و مشاهدات آن افزایش تولیدات و محصولات در حوزه‌های مختلف است.

صالحی نیا اظهار کرد: آمارها حاکی از آن است که در برخی صنایع مانند فولاد، سیمان، فرآوری معدنی و کالاهای اساسی و دیگر موارد افزایش تولید داشتیم اما در برخی مانند لوازم خانگی و خودرو طی ماه‌های اخیر با کاهش مواجه بودیم اما آنچه مسلم است این است که هر چه از تولید حمایت بیشتری صورت پذیرد مشکلات این حوزه کمتر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در شرایط خوبی برای عرضه و فروش به سر می‌بریم، گفت: هم اکنون با توجه به جمیع شرایط از وضعیت بهتری برای عرضه محصولات در بازار نسبت به گذشته برخورداریم چون هم دولت حمایت‌های بهتری از تولید داشته و هم وضعیت واردات بی رویه و قاچاق بهبود یافته است لذا فضای رقابت محصولات و تولیدات داخل کشور در بازار مهیا شده است.