رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با برنا با بیان این مطلب افزود: کشورهای اروپایی این روزها با مشکلات مالی گسترده رو به رو هستند. اتحادیه اروپا اوضاع مالی بحرانی دارد و نمی‌تواند هزینه‌های این نبرد را تامین کند.

نماینده مردم آمل تاکید کرد: اتحادیه اروپا به دلیل مسائل اقتصادی و بحران یورو شرایط متزلزلی دارد و همراهی با امریکا در جنگ بر موج اعتراضات و تظاهرات خیابانی در کشورهای اروپایی می‌افزاید.

یوسفیان ملا با اشاره به نارضایتی مردم آمریکا از جنگ نیز گفت: بر اساس آماری که دولت امریکا منتشر کرده، 60 درصد مردم این کشور هم با هر گونه عملیات نظامی در سوریه مخالفند.

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در تحلیل شرایط فعلی و اقدامات احتمالی ناتو گفت: اوباما پیش از این اعلام کرده بود در صورت استفاده از سلاح شیمیایی وارد جنگ می‌شود. اکنون به دلیل رجز خوانی‌هایی که کرده، به احتمال زیاد دست به اقدامات محدودی می‌زند. این اقدامات شامل افزایش نیروها در مرز سوریه و حتی پرواز هواپیماهای ناتو در آسمان سوریه خواهد بود.

وی با اشاره به عواقب جبران ناپذیر جنگ در منطقه گفت: اما در صورتی که کار به جنگ کامل برسد، بحرانی جدی در منطقه ایجاد می‌شود و دامنه جنگ به خارج از مرزهای سوریه می‌کشد.