به گزارش سرویس اقتصادی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، "مجید نامجو" وزیر نیرو، ادعاهای برخی ها درباره کاهش تولید برق در کشور را غیر واقعی دانست و اظهار کرد: به هیچ وجه این ادعا صحت ندارد، در حال حاضر نیروگاه های نصب شده به مرز شصت هزار مگاوات نزدیک شده و این رشد بسیار خوبی است. در برنامه 5 ساله هم قصد داریم تا 25 هزار مگاوات دیگر به مجموعه برق کشور اضافه کنیم.

وی تاکید کرد: به هیچ وجه برنامه ها برای تولید و افزایش برق کشور متوقف نشده و در حال اجراست و احداث نیروگاه های برق آبی، گازی، نیروگاه های سیکل ترکیبی و هم نیروگاه های کوچک به صورت نیروگاه های پراکنده را در برنامه داریم. علاوه بر این 3 هزار مگاوات تولید برق را برنامه‌ریزی کرده ایم تا بتوانیم با کمک بخش خصوصی در نیروگاه های خورشیدی و بادی آن را ایجاد و تولید کنیم زیرا در این زمینه نسبت به کشورهای همسایه عقب هستیم و باید خود را به آنها برسانیم.

وزیر نیرو تصریح کرد: اما در زمینه‌های دیگر کارها به خوبی پیش می‌رود و ادعای کاهش تولید برق در کشور را به شدت تکذیب می‌کنم. در حال حاضر هم زمینه های واردات و صادرات برق فراهم است.

نامجو همچنین در پاسخ به سوالی درباره وضعیت آب شرب شهرهای آبادان و خرمشهر اظهار داشت: پروژه غدیر به منظور تامین آب مورد نیاز این دو شهر در حال اجراست. خط انتقال اجرا شده و رسیده به خرمشهر و در حال حاضر مردم خرمشهر از آب کرخه برای آب شرب استفاده می‌کنند.

وی افزود: درباره آبادان نیز خط اجرا شده و به شهر رسیده است. بخشی از شهر در حال استفاده از این آب است اما بخش‌های دیگر شاید احتیاج به اجرای یکسری پروژه‌های دیگر دارد که در حقیقت خارج از طرح غدیر باید اجرا شود. این پروژه ها در حال تعریف شدن است و منابع مالی‌آن باید تامین شود تا اینکه کل مجموعه شهر بتواند از طرح بزرگ غدیر بهره‌مند شود. این در حال پیگیری و انجام است.

وزیر نیرو خاطر نشان کرد: اما موضوع اصلی این است که هم اکنون در شهر آبادان به هیچ وجه مشکل کمبود آب وجود ندارد و از منابع دیگری که قابل دسترس است، آب مورد نیاز مردم تامین می‌شود اما معمولا مردم طالب کیفیت بالاتری هستند که ما باید تلاش کنیم عدالت در کل شهر ایجاد شود و بخش های دیگر شهر که الان بهره‌مند نیستند، با سرعت بیشتری از آب شرب بهره مند شوند.

وی تاکید کرد: هم اکنون پیگیر اجرای این طرح ها هستیم. اجرای کامل این پروژه بزرگ نیازمند زمان بیشتری است. با توجه به اینکه خوشبختانه مردم منطقه در مضیقه نیستند نیاز به اجرای اضطراری طرح نیست. وزارت نیرو 1100 پروژه را در حال اجرا دارد و اولویت‌های بسیاری که باید زودتر به ثمر برسد اما موضوع تامین آب شرب آبادان در دستور کار و در حال پیگیری است.