در جریان معاملات آخرین روز هفته و با توجه به عرضه اولیه سهام شرکت تولید برق عسلویه مپنا، 27 هزار و 643 معامله‌گر آنلاین «بمپنا» خریدند.

به گزارش خبرگزاری برنا در جریان این عرضه اولیه سهمیه هر یک از معامله‌گران بر خط (آنلاین) حداکثر 600 سهم در نظر گرفته شد که در مدت زمان 6 دقیقه به قیمت کشف شده 11 هزار و 100 ریال به فروش رفت.

استقبال گسترده معامله‌گران آنلاین و آمار حضور آنها در عرضه اولیه «بمپنا» که یکی از دستاوردهای خوب بازار سرمایه محسوب می‌شود، نشان‌دهنده افزایش سطح اعتماد سرمایه‌گذاران به معاملات آنلاین و سهولت و سرعت انجام معامله از این طریق است.

فروش بلوک 100 درصدی تولید نیروی برق آبادان

امروز به‌دنبال عرضه 100 درصد از سهام شرکت تولید نیروی برق آبادان، 220 میلیون سهم این شرکت به قیمت 10 هزار و 100 میلیارد ریال معامله شد.

هر سهم شرکت تولید نیروی برق آبادان که توسط سازمان خصوصی‌سازی به وکالت از توانیر عرضه شده بود، 46 هزار و 171 ریال قیمت خورد.

شرکت تولید نیروی برق آبادان با سرمایه 220 میلیارد ریال در زمینه تولید و فروش انرژی برق فعالیت می‌کند.

معاملات 11 هزار و 178 میلیارد ریالی فرابورس

معاملات روز پایانی هفته در فرابورس با عرضه اولیه «بمپنا» و عرضه بلوک 100 درصدی تولید نیروی برق آبادان استقبال خوب سهامداران را به همراه داشت.

در جریان معاملات چهارشنبه بیش از 428 میلیون سهم به ارزش بالغ بر 11 هزار و 178 میلیارد ریال در 51 هزار دفعه داد و ستد شد و آیفکس هم با 2.3 واحد افزایش بر روی 752.5 واحد ایستاد.

بر اساس این گزارش نماد شرکت‌های صنعتی مینو، توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی، سرمایه‌گذاری اقتصاد نوین و پالایش نفت تهران بیشترین افزایش قیمت را داشتند و حق تقدم سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان، مجتمع معادن مس تکنار و افرانت نیز در میان نمادهای معامله شده امروز بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.