وزیر راه و شهرسازی توجه ویژه به آسایش مسافر و افزایش سهم حمل و نقل عمومی و ایمن را یكی از اصلی ترین برنامه های این وزارتخانه در سال جاری اعلام كرد.

به گزارش خبرگزاری برنا عباس آخوندی در در بازدید از ستاد مركزی هماهنگی خدمات سفر با تاكید بر ارزش اقتصادی توسعه گردشگری، گفت: سفر می تواند زمینه باز توزیع ثروت را در كشور فراهم كند. بنابراین باید مسئله گردشگری در تمام سال -و نه فقط در ایام نوروز یا تابستان- مورد توجه قرار گیرد. 

وی بیان داشت: باید گروه های مختلف گردشگر شناسایی و امكانات مناسب برای آنها تدارك دیده شود. مسافرتی كه منجر به استفاده از وسیله نقلیه و جایگاه های عمومی شود، در باز توزیع ثروت موثرتر است.

وی حمل و نقل ایمن، آسان و با كیفیت را در توسعه گردشگری موثر اعلام كرد و گفت: بخش حمل و نقل همواره یكی از بخش های خدوم به گردشگران بوده است. صرف نظر از مزایای اقتصادی سفر، گردشگری در ایران همبستگی ملی ایجاد می كند

وزیر راه و شهرسازی در این بازدید تصریح كرد: با توجه به تنوع فرهنگی و قومیتی در ایران و نامگذاری سال جاری به نام اقتصاد و فرهنگ، خوب است كه به جنبه همبستگی ملی سفر هم بیش از گذشته توجه شود.

آخوندی توسعه و افزایش سهم حمل و نقل ریلی را یكی از برنامه های اصلی وزارت راه دانست و افزود: البته اجرای این برنامه زمان بر خواهد بود.

وی در رابطه با حمل و نقل دریایی هم گفت: حمل و نقل دریایی در ایران منحصر به انتقال مسافر به دو جزیره قشم و كیش و سفرهای تفریحی می شود. این در حالی است كه ظرفیت های قابل توجهی در خلیج فارس، دریای عمان و خزر برای توسعه سفرهای دریایی داریم.

وزیر راه و شهرسازی تاكید كرد: باید به افزایش سهم سفرهای دریایی در آینده بیشتر توجه كنیم و این دسته از سفرها را به بخشی از الگوهای مسافرتی كشور تبدیل كنیم.
وی در ادامه گزارشی از نحوه‌ی شكل گیری ستاد، ساختار حقوقی آن و نحوه‌ی ارائه‌ی آمار و میزان مسافرت‌ها ارائه كرد.