فرودگاه مهرآباد با پذیرش بیش از 13 میلیون مسافر در سال گذشته، رتبه اول جابجایی مسافر هوایی را در کشور از آن خود کرد.

به‌گزارش روابط‌عمومی فرودگاه مهرآباد، شهر تهران به لحاظ جمعیتی اولین شهری است که به دلیل پایتخت بودن و همچنین وجود بزرگترین سازمان‌های دولتی و غیردولتی در آن، جایگاه ویژه‌ ای را در جذب مسافر دارد.

در سال‌ های اخیر، تهران نه تنها به‌عنوان اصلی‌ترین و بزرگترین و مهمترین شهر ایران بلکه از لحاظ سیاحتی و گردشگری و در برخی مواقع از سال به عنوان مرکز نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی مسافرپذیری بیشتری دارد.

با توجه به اینکه شرایط ویژه شهر تهران تأثیر مستقیم بر عملکرد و ترافیک هوایی فرودگاه دارد و خواهد داشت، فرودگاه مهرآباد با پذیرش بیش از 13 میلیون مسافر، رتبه اول جابجایی مسافر را در کشور از آن خود کرده است.

نصراله منصوری شیرازی مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد در این باره گفت: یکی از مهمترین شاخص‌های یک فرودگاه، عملیات پروازی و نشست و برخاست امن‌ است که خوشبختانه فرودگاه مهرآباد ، بهترین عوامل پروازی‌، سیستم‌های ناوبری، راداری و ارتباطی به‌روز را دارد.

وی افزود : پارسال بیش از 108 هزار نشست و برخاست هواپیما در این فرودگاه انجام شد.

منصوری شیرازی گفت : افزایش مساحت و زیربنای ترمینال‌ها و ایجاد امکانات مورد نیاز و رفاهی برای مردم از اقداماتی است که فرودگاه مهرآباد تاکنون توانسته است در ارائه این خدمات گام‌های مؤثر و خوبی را بردارد.

شیرازی تصریح کرد: برقراری پرواز در مسیرهای جدید، افزایش پرواز در مسیرهای قبلی و همچنین برقراری پرواز به مقاصد توسعه یافته، همچنین برقراری پرواز شرکت‌های تازه تاسیس به شرط دریافت مجوزهای مربوطه از مهمترین اقدامات فرودگاه مهرآباد بوده است.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد گفت: همزمان با پیشرفت در دیگر طرح‌های عمرانی پروژه‌های مختلف در فرودگاه مهرآباد به عنوان مبدا پروازهای کشور، گام‌های اساسی و بنیادین در بستر ایمنی هوایی برای مسافران هوایی فراهم شده که نتیجه آن افزایش پروازها، مسافر و بار بوده است.

وی یادآور شد پارسال 99 هزار و 700 تن بار در این فرودگاه اعزام و پذیرش شده است.