در نخستین روز هفته کاری معاملات فرابورس، 149.1 میلیون اوراق به ارزش 1.5هزار میلیارد ریال خرید و فروش شد.

به گزارش سرویس اقتصادی خبرگزاری برنا، به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، در معاملات بازار های فرابورسی 149.1 میلیون اوراق در 17 هزار و 555 نوبت به مبلغ 1.5هزار میلیارد ریال معامله شد و شاخص فرابورس با 7.5 واحد رشد به کانال 790.03 واحد رسید.

در میان شرکت های فرابورسی بانک دی با معامله بیش از 11میلیون سهم بیشترین حجم معاملات را داشت و هر سهم با 1.8 درصد رشد به نرخ 1914 ریال رسید. پس از آن در حالی که 7.9 میلیون سهم گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان توسط سهامداران مورد معامله قرار گرفت این سهم توانست جایگاه دوم را به خود اختصاص دهد؛ هر چند هر سهم با افت 3 درصدی همراه بود و نرخ 2023 ریال را ثبت کرد.

از سوی دیگر در بازار اوراق با درآمد ثابت ،اوراق اجاره نفت و گاز پرشیا با معامله یک میلیون ورقه از بیشترین حجم معاملات برخوردار شد.

همچنین بازار امتیاز تسهیلات مسکن با کاهش قیمت یک درصدی همراه بود و هر ورقه امتیاز تسهیلات مسکن دی 90 ، 868 هزار و 541 ریال قیمت خورد.

طبق پیام ناظر بازار، با توجه به شروع عملیات بازارگردانی مبتنی بر حراج اوراق اجاره شرکت واسط مالی تیر یکم، به منظور تأمین مالی شرکت گروه صنعتی بوتان، این نماد معاملاتی به منظور آغاز معاملات ثانویه، از امروز در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس گشایش می یابد. از سوی دیگر ثبت معاملات نماد معاملاتی شرکت مجتمع صنعتی آرتاویل تایر، برای برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام در 23 تیر، در پایان معاملات متوقف شد.