عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از تقدیم طرح تحقیق و تفحص از بانک هایی که بالای 10 میلیارد تومان تسهیلات ارائه کردند به هیأت رئیسه مجلس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از خانه ملت، احمد امیرآبادی فراهانی از تقدیم طرح تحقیق و تفحص از بانک هایی که بالای 10 میلیارد تومان تسهیلات ارائه کردند به هیأت رئیسه خبر داد و گفت: این طرح برای شفاف سازی عملکرد بانک ها برای ارائه وام و تسهیلات بانکی به مشتریان در دستور کار قرار گرفته است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در تشریح محورهای طرح تحقیق و تفحص از بانک هایی که تسهیلات بالای 10 میلیارد تومان به مشتریان دادند، افزود: بررسی معوقات بانکی، تسهیلات داده شده، کارشناسی تضمین های ارائه شده از سوی مشتریان و همچنین مصوبه مجلس در خصوص سه بند از قانون سه ساله بودجه 91، 92 و 93 در خصوص استمهال بانک ها از جمله محورهای طرح مذکور است.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: با عملیاتی شدن طرح تحقیق و تفحص از بانک هایی که بالای 10 میلیارد تومان تسهیلات ارائه کردند وضعیت دانه درشت های اقتصادی و کسانی که تعهدی نسبت به بازپرداخت تسهیلات خود ندارند مشخص خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: الیاس نادران، زاکانی، غلامرضا مصباحی مقدم، احمد توکلی، جمیری و بنده از امضا کنندگان طرح تحقیق و تفحص از بانک هایی که بالای 10 میلیارد تومان تسهیلات ارائه کردند، هستیم.