عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، درمان رکود تورمی را مانند قدم برداشتن دانست و گفت: عملکرد دولت برای کاهش تورم مثبت بوده و این موضوع لازمه درمان رکود تورمی است.

به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از خانه ملت ، محمد قسیم عثمانی حل رکود تورمی را مانند قدم زدن دانست و گفت: برای برون رفت از عارضه رکود تورمی، باید این دو معضل در کنار یکدیگر درمان شوند و یک قدم برای رفع رکود و قدم بعدی نیز در راستای رفع تورم باشد.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی افزود: قدم نخستین دولت برای برون رفت از این عارضه، کنترل و کاهش تورم بوده، چرا که مردم تورم را در زندگی خود حس می کنند، از همین رو دولت تلاش خود را در راستای کاهش تورم بکار گرفته است.

وی عملکرد دولت را تا کنون را مثبت ارزیابی کرد و تصریح کرد: البته این گام نخستین بوده و امیدواریم که بسته ارایه شده از سوی دولت درمان گر این بیماری باشد.

وی در پاسخ به این سوال که عملکرد دولت برای خروج از رکود را چطور ارزیابی می کنید، گفت: تلاش دولت تا به امروز تنها در راستای کنترل تورم بوده و اقدامی برای خروج از رکود انجام نداده است، چراکه این گام ها باید به صورت متوالی برداشته شود و پس از کاهش تورم به فکر درمان رکود بود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: دولت برای خروج از رکود باید فضای کسب و کار را رونق و به واحد های تولیدی منابع تزریق کند، ر این صورت شاهد خروج کامل از رکود تورمی خواهیم بود.