رئیس کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشوراز پایان دور دوم بررسی لایحه رفع موانع تولید خبرداد و گفت: این لایحه تا پایان مهرماه نهایی می شود.

به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از خانه ملت ، حمید رضا فولادگر با اشاره به جلسه  کمیسیون متبوعش،‌ با اعلام این خبرکه دور دوم رسیدگی به لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشورپایان یافت،‌ گفت: در جریان رسیدگی به این لایحه اعضای کمیسیون درباره برخی موضوعات همچون تسعیرنرخ ارز، پرداخت بدهی‌ شرکت‌های دولتی مادر تخصصی به دولت و نیز کاهش سهم صندوق توسعه ملی از درآمد‌های نفتی توسط دولت به توافق نرسیدند که بررسی پیرامون آن به جلسات آتی کمیسیون موکول شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: درجلسات بعدی کمیسیون همچنین طرح های مشابه برای خروج تولید از رکود و مواد مشترک لایحه تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت بررسی خواهد شد.

وی همچنین از نهایی شدن این لایحه تا پایان مهرماه خبرداد و گفت: در این جلسه معافیت کالاهای صادراتی از پرداخت عوارض گمرک تصویب شد.

رئیس کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور ،گفت: در این جلسه لایحه حمایت از تولید ملی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تعدادی از مواد که مورد اختلاف اعضای کمیسیون بود، مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

فولادگر افزود: با تصویب اعضای کمیسیون حمایت از تولید ملی از این پس کالاهای صادراتی از پرداخت عوارض گمرکی معاف می‌شوند، مگر مواد خام و دارای ارزش افزوده پایین که میزان آن در زمان‌های مختلف برعهده دولت است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه در جلسه امروز مصوب شد تا شهرک‌های فناوری نیز همانند شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت مالیات معاف باشند، گفت: همچنین در جلسه امروز اعضای کمیسیون در ارتباط با مباحث تصویر نرخ ارز، پرداخت بدهی‌ شرکت‌های دولتی مادر تخصصی به دولت و نیز سهم 20 درصدی صندوق حمایت از تولید ملی از درآمد‌های نفتی توسط دولت به توافق نرسیدند که قرار شد این موضوعات در جمع‌بندی کارگروه‌ها و در جلسات بعد نهایی شود.