معاون وزیر نفت از پیشنهاد تعیین فرمول قیمت گاز مصرفی پتروشیمی ها خبرداد و گفت: چنانچه به دلیل اجبار (قطع گاز)، تولید واحدهای پتروشیمی دچار مشکل شود لازم است خسارت آنها در قالب آیین نامه پرداخت شود.

به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از شانا ، منصور معظمی با اشاره به این که وزارت نفت معتقد است فرمول قیمت گاز مصرفی واحدهای پتروشیمی برای یک مدت طولانی مثلا حداقل ١٠ سال تغییری نکند، افزود: بر اساس فرمول پیشنهادی وزارت نفت، قیمت خوراک گاز مصرفی پتروشیمی ها نسبت به قیمت جهانی هر خانواده از محصولات این پتروشیمی ها تعیین خواهد شد.

وی افزود: این موضوع بستگی به تولید واحدهای پتروشیمی دارد که از گاز طبیعی بعنوان خوراک برای تولید اوره، آمونیاک، متانول، پروپلین، الفین و ... استفاده خواهند کرد.

معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت با بیان این که چنانچه به دلیل اجبار (قطع گاز)، تولید واحدهای پتروشیمی دچار مشکل شود، لازم است خسارتی که در این زمینه به واحدها وارد می شود، در قالب یک آیین نامه به آنها پرداخت شود، افزود: برای توسعه صنعت پتروشیمی در نقاط کمتر توسعه یافته، ایجاد اشتغال بیشتر و یا تکمیل زنجیره، بصورت پلکانی به این واحدها تخفیف داده خواهد شد.

به گزارش شانا، وزیر نفت در مراسم افتتاحیه نهمین دوره نمایشگاه ایران پلاست از تعیین فرمول بلندمدت برای نرخ خوراک گاز ظرف ٢٠ آینده در وزارت نفت گفت و اظهار کرد: فرمول خوراک گاز بصورتی محاسبه می شود که نرخ سود واحدهای پتروشیمی ٢٥ درصد شود.