معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی كشوری از صدور 2111 مجوز پروازی فوق العاده در مسیرهای داخلی و خارجی تاكنون برای ایام نوروز 94 خبرداد.

به گزارش خبرگزاری برنا محمد خداكرمی با بیان این مطلب افزود: سازمان هواپیمایی كشوری تاكنون برای نوروز امسال به صورت فوق العاده 580 مجوز در مسیرهای داخلی و 1531 مجوز در مسیرهای خارجی صادر كرده است.

وی افزود: همچنین برای ایام مذكور در مسیرهای داخلی 10990 مجوز و برای مسیرهای خارجی نیز 3635 مجوز برنامه ای صادر شده است.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی كشوری با بیان اینكه عملیات پروازی نوروز 94 از 20 اسفندماه 93 آغاز و تا 15 فروردین ماه 94 ادامه دارد، خاطرنشان كرد: پیش بینی می شود در نوروز امسال بیش از 2میلیون مسافر جابه جا شود.

خداكرمی افزود: صدور بخشنامه به شركت های هواپیمایی به منظور انجام به موقع پروازها، كاهش تأخیرات، نظارت مستمر بر امور پروازها در ایام تعطیلات نوروز، تشكیل كمیته تاخیرات پروازی، رسیدگی به شكایات مسافرین و پاسخگویی به مردم، حضور مستمر بازرسان سازمان در ترمینال های فرودگاه مهرآباد جهت نظارت بر انجام بموقع پروازها از عمده ترین برنامه های این سازمان در نوروز 94 به شمار می رود.

وی، تعیین معرفی نماینده مطلع و تام الاختیار از سوی شركتهای هواپیمایی جهت پاسخگویی به مسائل و مشكلات احتمالی درایام نوروز، تنظیم برنامه و انجام بازرسی از فرودگاهها جهت آمادگی برای پذیرش پروازها و ارائه خدمات مطلوب و تسهیلات فرودگاهی و هوانوردی به مسافران در فرودگاهها، همچنین تنظیم برنامه بازرسی از دفاتر خدمات مسافرتی در سطح كشور با هدف رعایت قوانین و مقررات و ارائه خدمات به متقاضیان سفرهای هوایی را از دیگر برنامه های این سازمان در سفرهای نوروزی امسال عنوان كرد.