وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از رونمایی و آغاز اجرای طرح واگذاری مسکن امید به کارگران بازنشسته کشور تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، علی ربیعی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه ارائه خدمات فرهنگی و رفاهی به جامعه کارگری کشور گفت: هم اکنون 240 مجموعه ورزشی کارگری در کشور وجود دارد که توسعه این مراکز با هدف ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه از سیاستهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

وی در ادامه با بیان اینکه جامعه ای خوشبخت است که روح کار در آن تجلی پیدا کند، افزود: ثروت کشور، کار و تلاش است و باید زمینه ارتقای این ثروت را در کشور به خوبی فراهم کنیم.

ربیعی تاکید کرد: جامعه ای که به نیروی کار خود به عنوان عنصر اصلی کم توجهی کند و کارکردن و کارگری در آن ارزش نباشد، مستقل نیست و هیچگاه رنگ خوشبختی را به خود نخواهد دید.

وزیر کار تصریح کرد: یکی از سیاستها و رویکردهای محوری دولت یازدهم، توجه به قشر محروم جامعه و تلاش برای بهبود شرایط اقتصادی و رفع مشکلات آنان است و در قانون اساسی کشور نیز روح کار و تلاش موج می زند.

به گفته وی سیاستهای اقتصادی و رفاهی دولت تدبیر و امید بر این امر استوار شده که جامعه به سمت تولید محور شدن پیش برود تا با اجرای برنامه‌های اقتصادی و رفاهی زمینه آرامش و آسایش جامعه نیز فراهم شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان گفت: انقلاب اسلامی برای ما جامعه تولید محور و ارزشمند بودن کار را به ارمغان آورده و در قانون اساسی که برگرفته از تفکرات و آرمانهای والای بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی است، بر تفکر تولید محور در جامعه تاکید شده است. امام راحل هیچگاه محرومان را فراموش نمی کردند و همواره بر این نکته تاکید داشتند که مسوولان باید برای رفع محرومیت و مشکلات اقشار محروم و کم درآمد جامعه تلاش کنند.