به گزارش سرویس اقتصادی برنا، "مجید فهیمه امیری" قائم مقام مدیرعامل مگاموتور اظهارداشت: "علی اکبر محرابیان" وزیر صنایع و معادن درحاشیه مراسم آغاز به کار گروه خودروسازی سایپا در سال 90 و در بازدید از نمایشگاه جنبی دستاوردهای گروه، ضمن بازدید از خودروی تمام الکتریکی نسیم که در شرکت مگاموتور طراحی و نمونه سازی شده است، دستور داد موضوع خودروهای الکتریکی در دستور کار شورای سیاستگذاری خودروی وزارت صنایع قرار گیرد.

وی افزود: با قرارگرفتن موضوع خودروهای تمام الکتریکی در دستور کار این شورا، مشکلات و موانع تولید انبوه و راهکارهای اجرایی برای حل مشکلات آن بررسی می شود.

امیری با اشاره به سیاست های جدید گروه سایپا و شرکت مگاموتور مبنی بر استفاده حداکثری از تکنولوژی های نوین و پاک و نیز مصرف سوخت در قوای محرکه خودروها بصورت اجرایی و تولید انبوه در راستای سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی و چشم انداز 1404، گفت: طراحی و نمونه سازی خودروی تمام الکتریکی در مگاموتور یکی از نتایج این سیاستهاست.

وی ادامه داد: هزینه تمام شده این خودرو در حال حاضر بزرگترین مانع تولیدی این سیستم می باشد که عامل اول آن قیمت مجموعه باتری و مسئله شارژ الکتریکی این خودرو به عنوان عامل موثر در استفاده از این خودروها بصورت گسترده و وسیع می باشد که نیاز به زیرساخت های خاص خود دارد که وزیرمحترم صنایع، قول مساعد در زمینه بررسی این موضوعات در شورای سیاستگذاری خودرو را داده اند.

قائم مقام مدیرعامل مگاموتور با اشاره به مزیت های نسبی خودروهای الکتریکی گفت: باتوجه به اینکه میزان آلایندگی هوا توسط این خودروها در حد صفر است؛ این خودروها برای مصارف شهری مطلوب تلقی می شود، از طرفی با توجه به هدفمندی یارانه ها، مقایسه هزینه ای شارژ باتری و مصرف بنزین بین دو خودروی نسیم تمام الکتریکی و بنزینی نشان می دهد که هزینه پیمایش شهری یک کیلومتر با خودروی الکتریکی حدود 50 ریال است در حالیکه هزینه پیمایش شهری یک کیلومتر با خودروی بنزینی حدود 600 ریال است. درواقع هزینه پیمایش شهری خودروی بنزینی در یک کیلومتر 12 برابر یک خودروی الکتریکی است.

امیری اضافه کرد: در حال حاضر، بالا بودن قیمت بسته باتری، توجیه اقتصادی برای استفاده از این خودرو را کم می کند و در این زمینه نیازمند حمایت دولت هستیم و این موضوع را به اطلاع وزیر محترم صنایع رساندیم و ایشان نیز از اقدامات مثبت در زمینه فعال سازی سازندگان باتری در داخل کشور خبر دادند.

وی گفت: با کمک و حمایت وزارت صنایع و در صورتی که زیرساخت های شارژ باتری یا ایجاد ایستگاههای تعویض مجموعه های باتری های آماده و شارژ شده بصورت پایلوت در بخش تاکسی و در مراکزآلوده شهرهای بزرگ استفاده نمود و پس از اخذ بازخورد طرح پایلوت، این سیستم بصورت گسترده در سطح کشور مورد بهره برداری قرار گیرد.

قائم مقام مدیرعامل مگاموتور با اشاره به طراحی و ساخت نمونه آزمایشی خودروی تمام الکتریکی نسیم در مگاموتور و انجام تست های موفقیت آمیز این خودرو گفت: پیمایش این خودرو در سیکل شهری 80 کیلومتر است. حداکثر سرعت آن 85 کیلومتر در ساعت است. البته در صورتیکه با سرعت ثابت 50 کیلومتر در ساعت با این خودرو رانندگی گردد پیمایش آن به 110 کیلومتر افزایش خواهد یافت.