به گزارش سرویس اقتصادی برنا، این كارخانه كه همزمان با سفر هیأت دولت به استان كرمانشاه كلنگ زنی شد، با اعتبار 50 میلیارد تومان در زمینی به مساحت 10 هكتار ساخته می شود و ظرفیت تولید سالانه آن 10هزار دستگاه خودرو پژو ون در سه مدل 7نفره، 5 نفره و باری خواهد بود و به 40 هزار دستگاه در سال های آینده افزایش خواهد یافت.

"علی اكبر محرابیان" وزیر صنایع و معادن احداث كارخانه خودروسازی كرمانشاه را یكی از مهم‌ترین پروژه های استان كرمانشاه برشمرد و اضافه كرد: طی سالیان اخیر ایران در صنعت خودرو سازی جهش‌های مثبتی داشته به طوری كه در مدت 5 سال در دولت نهم و دهم به اندازه كل تاریخ ایران خودرو تولید شده است.

وی افزود: در بخش صنعت خودرو، كشور دارای پتانسیل های خوبی است و امروز شاهد راه اندازی و به ثمر رسیدن این صنعت در استان های مختلف هستیم.

همچنین محمد نجار وزیر كشور هم گفت: خودروهای تولید شده در كارخانه خوروسازی كرمانشاه علاوه بر استفاده در سیستم حمل و تقل عمومی در صورت گسترش كارخانه به دیگر كشورها نیز صادرخواهد شد.

وی ادامه داد: یكی از اهداف هیات دولت ایجاد 5 هزار شغل در 2 سال آتی در كشور است كه امید واریم ایجاد این طرح كمك بسیاری به رسیدن به این هدف در استان كرمانشاه باشد.

براساس این گزارش، خودروهای تولیدی كارخانه ایران خورروی كرمانشاه در كاربری های عمومی، خانوادگی و خاص از قبیل تاكسیرانی خودروهای فرودگاهی، پست، سرویس مدارس و ادارات، پلیس و.... مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بیش از 30 درصد قطعات این خودرو در ایران خودرو تهران تولید می شود و مابقی از فرانسه وارد می شود كه در كارخانه كرمانشاه مونتاژخواهد شد.

اشتغالزایی این طرح كه ازمصوبات دور اول و دوم سفرهیات دولت به استان كرمانشاه است، 400 نفر به صورت مستقیم اعلام شده است.