به گزارش سرویس اقتصادی برنا به نقل از شابا، "مسعود موحدی" قائم‌مقام وزیر بازرگانی اظهارداشت: مرحله نخست قانون هدفمندسازی یارانه‌ها به خوبی پشت‌سر گذاشته شد و در مرحله دوم مسائل مربوط به بخش تولید و اصلاح ساختار تولید در کشور مطرح می‌شود‌.

وی افزود: وزارت بازرگانی سعی در حفظ آرامش بازار دارد و مشکلات بخش‌های مرتبط با بازرگانی را در کمترین زمان ممکن رسیدگی می‌کند.

موحدی با اشاره به عدم افزایش قیمت‌ها در شرایط کنونی، ادامه داد: یک سلسله اقدامات برای افزایش بهره‌وری و کاهش قیمت تمام شده در دست اجرا است.

قائم‌مقام وزیر بازرگانی با تاکید بر لزوم همکاری مردم و واحدهای نانوایی برای ارتقای کیفیت نان‌، گفت: برگزاری هفته کیفیت نان از سوی وزارت بازرگانی‌، نشان‌دهنده اهمیت این موضوع و نیاز تعیین استاندارد ودرجه‌بندی نان است.

وی ادامه داد: آموزش نانوایان از طریق سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای و اصناف باید پیگیری شود و اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی نیز باید از طریق رسانه‌ها صورت گیرد.

موحدی با اشاره به توسعه مطلوب اقتصاد کشور در سالهای اخیر گفت: طی این سال ها افتخارات بسیاری در حوزه‌های مختلف کسب شده است ولی با توجه به پتانسیل‌های موجود‌، در معادلات اقتصادی نیازمند برنامه‌ریزی و اقدامات تاثیر‌گذار بیشتری هستیم.

قائم‌مقاموزیر بازرگانی با بیان اینکه هدفمند‌سازی یارانه‌ها اصلاح نسبی است که کامل شدن آن نیازمند زمان است، بیان داشت: بحث تحول اقتصادی در حوزه مالیات و گمرک و ارزش‌گذاری پول پارامترهای کلیدی و تأثیرگذار در این بخش است که باید اصلاحات لازم در این موارد صورت گیرد.

وی افزود: سیستم توزیع در بازار و کنترل و توازن همواره محور اصلی برنامه وزارت بازرگانی بوده است که راه‌اندازی ایران‌ کد یکی از این اقدامات است.

موحدی خاطر‌نشان کرد: حضور بنگاههای اقتصادی در صحنه رقابت باید پررنگ‌تر و ورود به بازارهای جهانی باید برای کالاهای ایرانی مهیا شود.

وی، با اشاره به اصلاحات کلان در نظام بانکی کشور گفت: با اجرای این اصلاحات بنگاه‌های اقتصادی فعال‌تر خواهند شد.