به گزارش سرویس اقتصادی برنا به نقل از روابط عمومی وزارت جهادكشاورزی، محمدعلی نیكبخت گفت: قیمت خرید تضمینی محصولات استراتژیك پس از بررسی در كمیته‌های تخصصی وزارتخانه و با توجه به هزینه‌های تولید تعیین شد.

وی قیمت خرید تضمینی هر كیلوگندم در سال زراعی جاری را 3600 ریال عنوان و تصریح کرد: قیمت خرید هر كیلوگندم دروم كه مصرف صنعتی دارد نیز برای سال 90-89 را 3800 ریال تعیین شد.

نیکبخت ادامه داد: قیمت خرید تضمینی گندم دروم در سال زراعی گذشته 3500 ریال بوده است.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهادكشاورزی با بیان این كه قیمت خرید تضمینی جو نیز افزایش داشته است، گفت: در سال زراعی جاری قیمت خرید تضمینی هر كیلو جو 2900 ریال در نظر گرفته شده است در حالیکه این قیمت در سال زراعی گذشته بابت هر كیلو جو 2600 ریال بوده است.


وی قیمت خرید تضمینی هر كیلو ذرت دانه‌ای را نیز3000 ریال و چغندرقند با عیار 16 را 900 ریال، دانه كلزا 6500 ریال، گلرنگ 6000 ریال و دانه سویا را 5700 ریال اعلام كرد.


نیکبخت همچنین تاکید کرد: كشاورزان هیچ دغدغه‌ای برای فروش محصولات استراتژیك نخواهند داشت و خرید تضمینی گندم نیز در نخستین ماه برداشت آغاز خواهدشد.

به گفته معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهادكشاورزی این مصوبه به دولت ارسال و تصویب شده كه در اسرع وقت،به اطلاع كشاورزان و تولیدكنندگان خواهد رسید.