به گزارش سرویس اقتصادی برنا "میر جواد سلیمانی" قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو در کیفیت و توسعه محصول با بیان اینکه سه محصول جدید رنو شامل فیس لیفت، وانت و استیشن تندر90 در ایران خودرو تولید خواهد شد ، اظهارداشت: هماهنگی لازم در این خصوص صورت گرفته تا زمینه های مناسب برای تولید مدل های مختلف برروی پلتفرم X90 انجام شود و ایران خودرو در این مورد آ مادگی لازم را برخوردار است.

وی افزود : وانت تند ر90 در ایران خودرو تولید خواهد شد و در این راستا موافقت نامه با شرکت رنو پارس منعقد شده است که امید می رود تا پایان سال جاری این خودرو به بازار عرضه شود.

سلیمانی تصریح کرد: ایران خودرو با هدف تامین هر چه بیشتر نیاز مشتریان خود در سال جاری برنامه تولید 45 هزار دستگاه تندر90 به صورت دوگانه سوز و بنزین سوز را در دستور کار خود قرار داده است.

وی به برنامه روزانه تولید تندر90 در ایران خودرو اشاره کرد و افزود: شرایط تولید تندر90 در ایران خودرو با تمیهداتی که دراین مورد اتخاذ شده، مطلوب است وهم اکنون روزانه 90 دستگاه تندر90 تولید می شود که این رقم تا پایان سال جاری افزایش خواهد یافت.

قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو، تولید قطعات باکیفیت را از دیگر برنامه های شرکت رنو پارس دانست و گفت: با تاکید مدیرعامل شرکت سایکو تیمی جهت رسیدگی به روند تولید قطعات تندر با توجه به استاندردهای رنو پارس تشکیل شده است که این تیم بر نحوه تولید قطعات در شرکت های قطعه ساز نظارت خواهند کرد.

وی همچنین گفت: قرار است در سال جاری 6 هزار دستگاه تندر 90 به عراق صادر شود که این تعداد تا 10هزار دستگاه قابل افزایش است.