به گزارش سرویس اقتصادی برنا، "خدامراد احمدی" در ششمین همایش سراسری مدیران وزارت صنایع و معادن، از ارائه پیشنهاد تاسیس بانك صنایع كوچك به بانك مركزی خبر داد و اظهارداشت: در این راستا كار كارشناسی انجام شده و با اعلام بانك مركزی هیات موسس این بانك بزودی معرفی خواهندشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ماموریت‌های جدیدی در درون سازمان تعریف شده است كه در این بین اجرای قانون مصوب مجلس و با توجه به مصوبه شورای عالی واگذاری كه شركت‌های استانی این سازمان را مشمول گروه دو ماده 2 قانون سیاست‌های كلی اصل 44 قانون اساسی میداند، تا سال 93 فرصت داریم وظایف حاكمیتی و تصدی گری را در شركت‌های استانی واگذار كنیم.

احمدی با بیان اینكه بودجه و اعتبارات تخصیص یافته در سال 89-90 افزایش حدود 2.5 برابری را تجربه كرده است، گفت: در سال جاری اعتباری متمركز در اختیار سازمان صنایع كوچك و شهركهای صنعتی ایران قرار گرفت كه این اعتبار برای توسعه زیر ساختهای استانهای محروم اختصاص داده خواهد شد.

معاون وزیر صنایع و معادن با بیان اینکه در سال گذشته تا سقف 200 میلیارد تومان برای بازسازی و نوسازی صنایع كوچك در استانها با بانكها توافق شده است، ادامه داد: تاكنون 205 خوشه صنعتی در قالب 40 هزار واحد تولیدی شناسایی شده و 60 خوشه صنعتی نیز در مرحله پیاده سازی قرار دارد.

وی همچنین به توافق با بیمه مركزی برای تاسیس شركت مشترك در شهرك‌های صنعتی تا پایان تیرماه امسال اشاره كرد و گفت: نگاه ویژه به بخش آموزش، توافق با دانشگاه‌ها و راه اندازی رشته صنایع كوچك در دانشگاه در مقطع كارشناسی و كارشناسی ارشد از جمله اقدامات انجام شده سازمان در یك سال و نیم گذشته است.