به گزارش سرویس اقتصادی برنا، شاخص کل با 199 واحد رشد به رقم 25 هزار و 293 رسید، شاخص 30 شرکت بزرگ 11 واحد بالا رفت، شاخص بازارهای اول و دوم به ترتیب با رشدی 166 و 259 واحدی رو به رو شدند و شاخص صنعت نیز با رشدی 206 واحدی به رقم 19هزار و 538 رسید؛ در نتیجه در معاملات امروز 138 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 481 میلیارد و 972 میلیون ریال در بازار داد و ستد شد.

براساس این گزارش سهام شرکت های فولاد مبارکه، سرمایه گذاری غدیر، مپنا، سایپا، مخابرات، خدمات انفورماتیک، پتروشیمی خارک و گل گهر بیشترین تاثیر را در رشد شاخص داشتند.

در معاملات امروز نمادهای توسعه معادن روی، حق تقدم ملی سرب و روی، داروسازی سینا، حق تقدم مپنا، معدن بافق، گروه صنعتی سپاهان، ایران یاساتایر، لوله و تجهیزات سدید، قندلرستان و خدمات انفورماتیک با بیشترین رشد قیمت، صدرنشینان بازار بودند.

این در حالی بود که بیشترین افت قیمت در نمادهای حق تقدم سیمان شاهرود، حق تقدم بانک سینا، پارس مینو، قند ثابت خراسان، سرمایه گذاری صنعت بیمه، بانک پارسیان، سرمایه گذاری ملت، سرمایه گذاری سپه، سامان گستر اصفهان و دارو سازی کوثر این نمادها را به قعر جدول کشاند.

در پایان ساعت معاملات نمادهای صدرا، باما، کالسیمین، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی، آذراب، پالایش نفت تبریز، پست بانک، سرمایه گذاری صنعت پتروشیمی و ایران یاسا تایر با بیشترین صف خرید مواجه شدند.

در مقابل صف های فروش در نمادهای بانک پارسیان، ایران ترانسفو، تهران شیمی، پتروشیمی شیراز، تایدواتر خاورمیانه، سیمان کارون، کارخانجات مخابراتی ایران، ایران دارو، هنکل پاک وش و نفت بهران تشکیل شد.

نمادهای پربیننده امروز نیز به ترتیب صدرا، سایپا، سرمایه گذاری غدیر، فولاد مبارکه، گروه بهمن، سرمایه گذاری سایپا، مپنا، زامیاد، مخابرات و خدمات انفورماتیک بودند. همچنین بیشترین حجم معاملات در بازار امروز نیز در نمادهای فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری غدیر، زامیاد، حق تقدم سرمایه گذاری سایپا، بانک ملت، مپنا، گروه بهمن، سایپا، حفاری شمال و سرمایه گذاری صنعت و معدن ثبت شد.

بر اساس این گزارش در ابتدای ساعت معاملات امروز صف های خرید در بازار تثبیت شد. اما از میانه بازار صف های خرید حفظ نشدند.

هیچ یک از چهار نماد فولادمبارکه، صندوق بازنشستگی، سرمایه گذاری غدیر و مپنا که در ابتدای ساعت معاملات با تقاضا مواجه بودند، نتوانستند صف خرید خود را حفظ کنند که در این بین قیمت فولادمبارکه و سرمایه گذاری غدیر افت کرد.

در این زمان هیجان رشد قیمت تا حدی فروکش کرد. زمانی از کاهش هیجان ها در بازار نگذشته بود که با وجود حفظ صف های خرید، نمادهای متعادل با توقف رشد قیمت روبرو شدند. اما نمادهای مطرح با رشد قیمت و تقاضا در حال فعالیت بودند.

درگروه فلزات امروز شاهد تحرک بیشتر گروه روی و فولاد بودیم. در گروه روی صف کالسیمین عرضه شد اما فرآوری مواد معدنی صف خود را تثبیت کرد. فولاد مبارکه در میانه محدوده مثبت نسبتا پرمعامله بود و فولاد خوزستان با معاملات اندک، رشد قیمت داشت. در گروه سنگ آهن و مس شاهد تحرک خاصی نبودیم.