به گزارش سرویس اقتصادی برنا به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، "مهدی فکور"، مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران درباره سرمایه گذاری انجام شده طی سال جاری در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، اظهارداشت: از 4.65 میلیارد دلار سرمایه گذاری این شرکت در برنامه پنجم توسعه، آنچه تاکنون مورد موافقت اصولی قرار گرفته شده حدود 650 میلیون دلار است و در همین راستا به تازگی مذاکراتی با یک بانک دیگری به انجام رسیده است که پس از نهایی شدن آن 230 میلیون دلار دیگر نیز به رقم پیشین اضافه خواهد شد.

وی در خصوص جذب سرمایه گذاری در بخش تامین کالا نیز تصریح کرد: شرکت نفت مناطق مرکزی ایران توانست علاوه بر 100 میلیون دلار که در 28 اسفند سال گذشته برای تامین تجهیزات نفتی موفق به گشایش اعتبار اسنادی آن شد، 100 میلیون یورو کالای دیگر نیز خریدار کند.

فکور با بیان اینکه 20 درصد مبلغ قرارداد در ابتدا و 80 درصد آن یک سال پس از دریافت کالا پرداخت خواهد شد، ادامه داد: هیچ گونه سودی شامل این قرارداد نخواهد شد و تا پایان خرداد ماه این قرارداد نهایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای اولین بار مناقصه EPCF را شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در سطح شرکت ملی نفت ایران برگزار کرده است، اظهار داشت: هم اکنون امور قراردادهای شرکت نفت مناطق مرکزی در حال بررسی این گونه مناقصه است.

طرح توسعه دو میدان هالگان و سفید باغون و همچنین سه میدان نفتی ریگ، شوروم و دودرو (رشد) به صورت EPCF با حضور شرکت های بزرگ داخلی در دست بررسی است.