به گزارش سرویس اقتصادی برنا،" محمدرضا فرزین" سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی با بیان اینکه طرح تحول بانکی یکی از محورهای هفت گانه تحول اقتصادی است، اظهار داشت: این طرح دارای 8 محور شامل اجرای صحیح بانکداری اسلامی، عدالت و رضایت اجتماعی، حمایت از تولید و اشتغال، سیاست گذاری پولی کارا جهت کنترل تورم، حمایت از بهبود فضای کسب و کار و افزایش کارایی، بهره وری و اثربخشی نظام بانکی، تقویت نظارت در شبکه بانکی، تنوع بخشی به نهادها و ابزارها و توسعه بانکداری الکترونیکی است.

وی با بیان اینکه طرح تحول بانکی تهیه و توسط قائم مقام بانک مرکزی ارایه شده است، گفت: پس از ارایه طرح، چالش‌ها، ضرورت‌ها، خط مشی ها و اهداف محورهای 8 گانه طرح مورد بررسی قرار گرفت و اعضا به ارایه دیدگاه‌ها و نظرات خویش پرداختند.

فرزین افزود: این جلسات از این پس به‌طور منظم روزهای سه شنبه هر هفته تشکیل خواهد شد و پس از بررسی‌های تخصصی و مطابقت آن با سایر محورهای طرح، گزارش نهایی در دستور کار کارگروه تحولات اقتصادی به ریاست رییس جمهور قرار می گیرد.

معاون وزیر اقتصاد تصریح کرد: تمام گزارشات مطروحه در جلسه، اولیه بوده و پس از دریافت نظریات تخصصی و جمع بندی لازم در دبیرخانه گزارش نهایی قابل ارایه خواهد بود.