به گزارش سرویس اقتصادی برنا، "محمد بهزاد" معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان آنکه صنعت برق از آمادگی کامل برای تامین نیاز مصرف در تابستان امسال برخوردار است، اظهارداشت: روند مصرف در شش ماه گذشته و به ویژه از ابتدای امسال نشان می دهد که مشترکان نیز تاکنون همکاری مناسبی با صنعت برق برای تامین برق مطمئن و پایدار داشته اند.

به گفته وی، از آغاز اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها تاکنون، نه تنها رشد هشت درصدی مصرف سالانه برق متوقف شده بلکه مصرف برق کشور در مقایسه با گذشته دو درصد نیز کاهش یافته است.

وی با قدردانی از مشترکان بابت اعمال مدیریتی صحیح در مصرف برق، ابراز امیدواری کرد: با تداوم همکاری مردم، تابستان امسال بدون مشکل به لحاظ تامین برق مورد نیاز کشور سپری شود.

بهزاد با بیان آنکه پیک مصرف برق امسال تاکنون به حدود 38 هزار و 700 مگاوات رسیده است، پیش بینی کرد: این میزان در تابستان جاری به 42 هزار و 600 مگاوات برسد.

به گفته معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، برای تامین برق مورد نیاز کشور تا پیک 45 هزار مگاوات اقدام های لازم صورت گرفته و هم اکنون صنعت نیروگاهی کشور از آمادگی کامل برای تامین برق کشور برخوردار است.