به گزارش سرویس اقتصادی برنا به نقل از روابط عمومی شركت ساخت و توسعه، "احمد صادقی" معاون وزیر و مدیرعامل شركت ساخت و توسعه به همراه جمعی از معاونان و مدیران شركت در سفر به استان كردستان از پروژه های این استان بازدید و دستوراتی را در رابطه با تسریع در عملیات اجرایی برخی پروژه ها صادر كرد.

در حاشیه این سفر معاون وزیر راه و ترابری با اشاره به اهمیت توسعه شبكه راهها در استان كردستان گفت: بزرگراه میاندوآب-كردستان-كرمانشاه به طول 420 كیلومتر،سبب اتصال شمال غرب به جنوب شرق كشور می شود.

صادقی افزود: تا پایان سال جاری 30 كیلومتر از بزرگراه میاندوآب-كردستان-كرمانشاه به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شركت ساخت و توسعه خاطرنشان كرد: این بزرگراه در قالب 11 قطعه در دست احداث است كه هم اكنون 5 قطعه آن در حال انجام ،مناقصه4 قطعه آن انجام شده و 2 قطعه دیگر آن آماده انجام مناقصه است.

وی ادامه داد: این بزرگراه در استان كردستان از شهر سقزآغاز شده و پس از عبور از شهرستان دیواندره،سنندج و كامیاران از محدوده استان كردستان خارج می شود كه در تمامی شهرهای مذكور عملیات اجرایی كنارگذرهای 4 خطه در دست اجراست.

معاون وزیر را و ترابری میزان بزرگراههای در دست احداث در استان كردستان را 233 كیلومتر عنوان كرد و گفت: تلاش ما این است كه تا پایان سال جاری 55 كیلومتر بزرگراه در استان كردستان احداث شود.