به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا، "رضا پیل‌پایه" قائم مقام وزارت راه و ترابری در حاشیه مراسم روز جهانی دریانورد در جمع خبرنگاران درباره مسائل بخش دریایی در كشور اظهار داشت:‌ از نظر جغرافیایی در منطقه ویژه‌ای قرار گرفته‌ایم و در تمام شقوق حوزه حمل و نقل مانند هوایی، دریایی، ریلی و جاده‌ای نقش مهمی داریم.

وی ادامه داد: اگر سرمایه‌گذاری را در بخش حمل و نقل متمركز كنیم، می‌توانیم برای تبدیل شدن به كشور هاب منطقه گام برداریم.

پیل‌پایه تصریح كرد: سرمایه‌گذاری در بخش حمل و نقل درآمدهای مناسبی برای كشور ما داشته و باعث اشتغال و توسعه می‌شود و این امر می‌تواند در بخش دریانوردی نیز تاثیرگذار باشد.

قائم مقام وزارت راه و ترابری در پاسخ به اینكه با توجه به افزایش قیمت بلیت قطار از ابتدای تیر ماه، آیا تصمیمی در مورد افزایش قیمت بلیت هواپیما نیز گرفته شده است، اظهار داشت: ‌با توجه به این كه قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در كشور انجام می‌شود دولت و رییس جمهوری تلاش دارند كه حدالامكان هیچ گونه افزایش قیمتی نداشته باشیم و قیمت‌ها كنترل شود.

وی خاطرنشان کرد: ‌به دلیل افزایش قیمت سوخت، بهره‌برداران تحت فشار قرار می‌گیرند و با توجه به این‌كه قیمت حمل و نقل در ایران در مقایسه با دنیا ارزان‌تر است و به عبارتی قیمت‌ها آزاد هستند افزایش قیمت در حدی صورت می‌گیرد كه جبران افزایش هزینه را كند.

پیل‌پایه با اشاره به افزایش قیمت سوخت گفت: ‌دولت موافق نیست كه به یكباره همه قیمتها آزاد شود چراكه این امر حساس است و ممكن است باعث افزایش تورم شود.

وی درباره وضعیت شركت‌های هواپیمایی اظهار كرد:‌ پس از افزایش قیمت سوخت شركت‌های هواپیمایی از لیتری صد به 400 تومان این شركت‌ها برای مدتی این افزایش قیمت و فشار را تحمل كرده و پیشنهادی را به ستاد هدفمندی یارانه‌ها اعلام كردند.

قائم مقام وزارت راه و ترابری در ادامه از افزایش قیمت بلیت هواپیما در آینده نزدیك خبر داد و گفت: این امر توسط ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام می‌شود.

پیل‌پایه همچنین در پاسخ به این سوال كه حكم سرپرستی علی نیكزاد در وزارت راه و ترابری از امروز به پایان رسیده و تكلیف سرپرستی ایشان چه می‌شود؟‌ گفت: ‌به محض تایید شورای نگهبان درباره تشكیل وزارت راه و شهرسازی به احتمال بسیار زیاد نیكزاد به عنوان وزیر این وزارتخانه معرفی می‌شود.