به گزارش سرویس اقتصادی برنا به نقل از شانا، "محمد علی آبادی" سرپرست وزارت نفت، با اشاره به اینکه توسعه میدان های مشترک اولویت ویژه کاری وزارت نفت است، اظهارداشت: توسعه میدان گازی پارس جنوبی و همچنین سایر میدان های مشترک با کشور عراق باید با جدیت و سرمایه گذاری بیشتری پیش رود.

وی با بیان اینکه باید با توسعه به موقع میدان های مشترک به سوی افزایش برداشت از آنها گام برداریم، افزود: جلسات بسیار خوبی با همکاران اجرایی در استان و مجمع نمایندگان استان خوزستان داشتیم و در بازدید از یکی از میدان های مشترک با کشور عراق در جریان آخرین پیشرفت های همکاران قرار گرفتیم.

علی آبادی گفت: در این سفر از مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران تقاضا شد که به توسعه این میادین سرعت داده شود و به طور جدی از پیمانکاران هم خواستیم با سرعت بیشتری تلاش کنند تا هر چه زودتر در افزایش برداشت نفت گام برداریم.

وی با اشاره به جدیت وزارت نفت در موضوع اجرای اصل 44 قانون اساسی یادآور شد: خصوصی سازی تصمیم نظام است و با اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی شاهد توسعه و شکوفایی صنعت نفت و اقتدار بیشتر در عرصه نفت و گاز خواهیم بود.

سرپرست وزارت نفت تصریح کرد: خصوصی سازی در صنعت نفت به عنوان عاملی برای توسعه بیشتر مورد توجه قرار دارد.

علی آبادی با اشاره به بازدید خود از مجتمع پتروشیمی بندر امام گفت: در این بازدید جلسه ای با حضور مدیران عامل شرکت های پتروشیمی حاضر در منطقه برگزار و در پایان این جلسه مشکلات و پیشنهادهای همکاران در شرکت های پتروشیمی مطرح شد که مهم ترین و اجرایی ترین آنها بررسی می شود.

وی درباره رفع مشکل تامین خوراک برخی پتروشیمی های منطقه ماهشهر نیز گفت: راهکارهای مناسبی برای جبران کمبود خوراک در نظر گرفته شده است و با افزایش تولید گاز فازهای پارس جنوبی می توانیم بیش از گذشته خوراک مورد نیاز واحدهای پتروشیمی را تامین کنیم.

سرپرست وزارت نفت در مورد سفر دو روزه خود به استان خوزستان با مثبت ارزیابی کردن آن گفت: به عنوان وظیفه کاری و اداری باید از همکاران صنعت نفت به صورت مداوم و مستقیم خبردار بوده و ضمن عرض خسته نباشید به این همکاران تلاشگر از مشکلات و پیشنهادهای همکاران استفاده شود.