به گزارش سرویس اقتصادی برنا به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر 2 هزار و 610 میلیارد و 268 میلیون ریال به بهره برداری خواهد رسید.

از این پروژه‌ها تعداد 10 پروژه در حوزه اداره کل راه آهن های لرستان، شمال، اصفهان، جنوبشرق و جنوب افتتاح می‌شوند که از پیشرفت فیزیکی 100 درصد برخوردار هستند.

براساس این گزارش، از پروژه‌های یاد شده 24 پروژه با اعتباری افزون بر یک هزار و 67 میلیارد ریال در بخش خط و ابینه فنی و 29 پروژه با اعتباری افزون بر 621 میلیارد ریال در بخش علائم و ارتباطات مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

همچنین 49 پروژه با اعتباری بالغ بر 259 میلیارد ریال مربوط به بخش بهسازی، نوسازی و توسعه ایستگاه‌ها و 4 پروژه با اعتباری افزون بر 662 میلیارد ریال در حوزه بهسازی، نوسازی و توسعه ناوگان ریلی است.

برپایه این گزارش، طراحی دو خطه سیستم‌های اینترلاکینگ و CTC محور بافق- بندرعباس- کرمان- هرمزگان- یزد، راه اندازی خط سوم تهران- تپه سفید، بهره‌برداری از ست سیزدهم ریل باس، بازسازی خط پرند، بهره‌برداری از واگن‌های درجه یک اکسپرس نورالرضا و نوسازی CTC اصفهان،کاشان و یزد از جمله مهمترین پروژه‌ها است.