به گزارش سرویس اقتصادی برنا "علی نیکزاد" وزیر راه و شهرسازی عصر سه شنبه در آیین افتتاح ترمینال مسافربری دریایی بندر گناوه، اظهار داشت: افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری، ترانزیت کالا، جابجایی مسافر و ایمنی دریایی باید از اولویت‎های کار باشد که در این راستا برنامه‎های خوبی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در حال اجراست.

وی افزود: وزارت راه و شهرسازی با این دیدگاه که عمران بنادر، سرانه اقتصادی مردم بویژه ساحل نشینان را بالا می‎برد، از هرگونه توسعه و سرمایه‎گذاری در سواحل و بنادر کشور حمایت می‎کند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: سرعت طرح‎های عمرانی در بنادر نیز مطلوب است به گونه‎ای که بنا بود 12طرح مهم بندری در استان بوشهر انجام شود و با تلاش همه دست اندرکاران بویژه مدیرکل بنادر و دریانوردی این استان هر 12 طرح در وقت تعیین شده آماده شده که قابل تقدیر است.

وی به ترمینال مسافربری دریایی بندر گناوه به عنوان یک طرح مهم بندی اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه برای ساخت این طرح اعتبار قابل توجهی صرف شده باید برای تأمین شناور کافی در مسیر دریایی گناوه به جزیره خارک نیز سرمایه‎گذاری لازم انجام شود تا از این طرح بهره لازم برده شود.

نیکزاد ادامه داد: یکی دیگر از کارهایی که نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد، تأمین مسکن مردم است که هم مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است و هم از برنامه‎های اولویت‎دار رییس جمهوری بوده و به نظر می‎رسد که فعالیت در امر ساخت و ساز مسکن حدود 27درصد در چرخه اقتصادی کشور اثرگذار است.