به گزارش سرویس اقتصادی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی صنعت بیمه، "جواد فرشباف ماهریان" رییس کل بیمه مرکزی در باره تاثیرات اجرایی قانون هدفمندکردن یارانه‌ها و کمک‌ صنعت بیمه به آن، اظهارداشت: هم اکنون اصلاح ساختار نظام اقتصادی کشور در حال انجام است و بناست این اصلاح ساختار در 7 محور عملیاتی شود که هدفمندی یارانه‌ها یکی از این محورهاست.

وی افزود: همراستا با اصلاح ساختار نظام اقتصادی کشور بناست اصلاح نظام در سایر بخش‌های اقتصادی از جمله نظام مالیاتی، بانکی ، گمرکی و بیمه‌ای صورت گیرد که این اصلاح در نظام بیمه‌ای آغاز شده است.

به گفته فرشباف تحول صنعت بیمه از 2 سال قبل آغاز شده است و اکنون این صنعت در جایگاه مطلوبی قرار دارد.

رییس شورای عالی بیمه تصریح کرد: همراستا با اصلاح ساختار نظام اقتصادی کشور صنعت بیمه ایران نیز به سمت رقابتی شدن حرکت کرده است و هم اکنون این موارد در بازار بیمه قطعی شده است.

وی با بیان اینکه 5 مرحله از اصلاح نظام بیمه‌ ای کشور صورت پذیرفته گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده اصلاح نظام بیمه‌ای کشور در 7 مرحله اجرایی می‌شود که تا کنون 5 مرحله آن عملیاتی و اجرایی شده است.

فرشباف افزود: بررسی عملکرد نظام بیمه با اصلاح ساختار نظام اقتصادی کشور نشان می‌دهد که همگامی ارزشمندی در این زمینه رخ داده و متولیان صنعت بیمه می‌کوشند تا با کاهش تعرفه بیمه مردم را از مزایای بیشتر این صنعت بهره‌مند کنند.