به گزارش سرویس اقتصادی برنا به نقل از شورای اصناف کشور، رییس جمهور در دیدار با رییس شورای اصناف کشور، اصناف را وفادارترین و خدوم ترین قشر جامعه بر شمرد و اظهارداشت: اصناف در اجرای هدفمندسازی یارانه ها موفق و موثر عمل کردند و عملکرد آنان قابل ستایش و تقدیر است.

رییس جمهور با تاکید بر نقش پر رنگ اصناف در اقتصاد کشور، اظهار داشت: اصناف در همه عرصه ها و حوادث تاریخی همواره پشتیبان ارزش های انقلاب، رهبری و روحانیت بوده اند.

اصناف یک قشر مورد اعتماد و اطمینان دولت هستند

همچنین در این دیدار دکتر احمدی نژاد ضمن حمایت از برنامه های خوب و موثر شورای اصناف کشور، بر رفع مشکلات و تامین خواسته های اصناف تاکید کردند.

رییس جمهوری، ضمن تاکید مجدد بر صنفی باقی ماندن آژانس های کرایه اتومبیل و تخصیص سهمیه حج مورد درخواست اصناف، تصریح کرد: برای تامین و افزایش بودجه بازرسی و نظارت اصناف با هدف رفع مشکل مجامع امور صنفی و اتحادیه ها، موضوع پیگیری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اصناف یک قشر مورد اعتماد و اطمینان دولت هستند، اظهار داشت: اصناف در کنار دولت و ملت بزرگ ایران با تلاش مضاعف به دنبال اجرای درست و با قدرت هدفمندسازی یارانه ها هستند.

اصناف از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها به عهد خود وفا کردند

همچنین در این دیدار"قاسم نوده فراهانی" رییس شورای اصناف کشور، ضمن ارایه گزارشی جامع ازعملکرد، مشکلات وخواسته های اصناف کشور، گفت: اصناف در یک هفته از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها در کنار دولت و همگام با مردم به عهد خود وفا کردند.

نوده فراهانی با تاکید بر عملکرد مناسب اصناف در اجرای قانون هدفمندی سازی یارانه ها؛ برنامه های در حال انجام و در دستور کار این شورا را به رییس جمهور ارایه کرد.

رییس شورای اصناف کشور، برنامه ریزی و پیگیری ایجاد بانک اصناف، ایجاد شرکت سرمایه گذاری اصناف، پیگیری بیمه فعالان صنفی، پیگیری راه اندازی دانشگاه و نمایشگاه اختصاصی اصناف، بسترسازی ایجاد فروشگاههای زنجیره ای با سرمایه و مشارکت واحدهای صنفی و شناسایی وساماندهی خوشه های صادراتی صنوف را از برنامه های در دستور کار شورای اصناف کشور در دوره جدید برشمرد.

وی، همچنین شناسایی کارشناسان مجرب صنفی به منظور شناخت بازارهای هدف جهت حضور تولیدات کیفی اصناف، ایجاد پلیس صنفی، تهیه آمار دقیق از خانواده های شهدا، ایثارگران، آزادگان و جانبازان اصناف، تلاش برای رشد و گسترش فرهنگ اسلامی کسب و کار، ارتقای مدیریت فروش، وافزایش حوزه اختیارات مجامع و اتحادیه های تولیدی و توزیعی را از مهمترین برنامه های درحال انجام این شورا عنوان کرد.

نوده فراهانی، خرید و تجهیز ساختمان شورای اصناف، ایجاد ساختار کامل اداری و سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری، تشکیل کمیسیونهای تخصصی شورای اصناف در حوزه های مختلف ،بسترسازی برای گسترش آموزشهای دانشگاهی و فنی حرفه ای در اصناف، و تهیه و کارشناسی اصلاحیه قانون نظام صنفی و ارسال آن به مجلس را از دیگر فعالیت های شورای اصناف کشور بیان کرد.

وی، ایجاد خبرگزاری اصناف با هدف انعکاس اقدامات، مشکلات و توانمندیهای مختلف اصناف، کنترل و تنظیم بازار در ایام نوروز و مقاطع خاص، حضور فعال در عرصه های مختلف تصمیم گیری، تهیه کتاب جامع اصناف،و راه اندازی و فعالیت واحدهای بازرسی و نظارت در32استان و320 شهر کشور را نیز از دیگر اقدامات شورای اصناف کشور در طول دو سال گذشته برشمرد.

رییس شورای اصناف کشور، همچنین تخصیص سهمیه 250 نفره حج باقی مانده از سهمیه سال 1388 اصناف و اختصاص سهمیه حج سال1389، رفع مشکلات جهت پوشش بیمه ای فعالان صنفی، تخصیص تسهیلات بانکی ارزان قیمت جهت تهیه دستگاههای POs به واحدهای صنفی، لحاظ نمودن تجربه افراد صنفی(معادل سازی) مطابق طرح طبقه بندی قانون کار، وافزایش بودجه بازرسی و نظارت اصناف جهت حمایت از شورا، اتحادیه ها و مجامع امورصنفی به صورت پایدار را نیز از جمله خواسته های اصناف از ریاست محترم جمهور ذکر کرد.

فراهانی، تعیین تکلیف واحدهای آژانس اتومبیل کرایه با ماهیت عملکرد صنفی و تحت پوشش قانون نظام صنفی، حضور نمایندگان اصناف در شوراهای اداری در تمامی استانها و شهرستانهای کشور، حضور نماینده شورای اصناف کشور در شورای پول و اعتبار با توجه به جایگاه ویژه این قشر در اقتصاد کشور، اعمال سهم حق بیمه کارفرما در کارگاههای با 5 نفر کارگر طبق ماده 103 قانون تامین اجتماعی مطابق سال 86 و حمایت از فعالان صنفی در هدفمندسازی یارانه ها را از دیگر خواسته های اصناف کشور عنوان کرد.