به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادستانی تهران،‌ اتهامات علی صارمی عضو گروهك منافقین محاربه و فعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

حسب محتویات پرونده نامبرده در دی ماه سال 1361دستگیر و به جرم ارتباط و فعالیت به نفع منافقین، بر اساس حكم صادره از شعبه سوم دادگاه انقلاب اسلامی مركز، به سه سال حبس محكوم كه مجازات به مدت پنج سال تعلیق می شود.

نامبرده مجددا در مرداد ماه سال 1368 به اتهام هواداری و ارتباط با تشكیلات منافقین دستگیر و به اتهام محاربه به اعدام محكوم شده كه پس از اعتراض در دادگاه عالی قم، مجازات وی به ده سال حبس تقلیل می یابد.

معدوم در سال 1381 ضمن سفر به اردوگاه منافقین در عراق، موسوم به اشرف، با فراگیری آموزش های لازم به كشور باز می گردد.

وی پس از بازگشت به ایران، همراه با تعدادی از زندانیان آزادشده گروهكی شروع به فعالیت تبلیغی به نفع منافقین می نماید و در همین رابطه منافقین با واریز مبالغی به حساب بانكی وی، هزینه  برگزاری جلسات درون گروهی و چاپ و توزیع نشریه ای موسوم به سرزمین آریایی را پرداخت می كردند.

صارمی دراین مدت درمحل كار خود به طور علنی برای منافقین تبلیغ و تصاویر سران گروهك را توزیع و در جذب و اعزام تعدادی از افراد به قرارگاه منافقین در عراق و برگزاری و سازمان دهی جلسات تشكیلاتی به مناسبت های مختلف و ارسال فیلم این جلسات برای پخش در سیمای نفاق و تهیه و پخش بروشورهای تبلیغی منافقین و پوستر سران گروهك نقش فعال و موثری داشته است .

علی صارمی در اسفندماه 1384 به اتهام از سرگیری فعالیت تبلیغی علیه نظام در راستای اهداف تبلیغاتی گروهك منافقین و عضویت در گروهك یاد شده، به همراه چند تن دیگر در مراسم مربوط به گروهك ها دستگیر می شود و از سوی شعبه 31 دادگاه انقلاب اسلامی تهران، به اتهام عضویت در گروهك نفاق و فعالیت تبلیغی علیه نظام، به شش سال حبس محكوم می گردد كه پس از اعتراض ،‌ حبس نامبرده به یك سال تقلیل می یابد.

سرانجام علی صارمی در شهریور ماه 1386 به دلیل فعالیت های مكرر و حضور در مراسم و تشكل های ضد انقلابی در طرفداری از منافقین و ارسال اخبار برای این گروهك، دستگیر شده و در بازرسی از منزل وی ، مقادیری سی دی ، فیلم، عكس های منافقین و اوراق دست نویس تشكیلاتی گروهك یاد شده كشف و ضبط می گردد.

جلسه رسیدگی به اتهامات علی صارمی با حضور نماینده دادستان و وكیل مدافع وی برگزار می شود و شعبه ی 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران پس از اخذ آخرین دفاع ، نامبرده را با رعایت ماده 47 قانون مجازات اسلامی و مادتین 186 ، 190 و 191 همین قانون به اعدام محكوم می نماید كه پس از اعتراض، حكم صادره در مرجع استیناف ، ‌ قطعی می گردد.

این گزارش افزود: محکوم علیه اعدامی دیگر "علی اکبر سیادت" نام داشت که از سال 1383 با سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی ارتباط برقرار کرده بود.

سیادت حاضر شده بود در مقابل دریافت شصت هزار دلار، اطلاعات طبقه بندی شده كشور را به رژیم صهیونیستی منتقل كند.

محكوم علیه در مهر ماه سال 1387 ، زمانی كه قصد داشت به همراه همسرش از كشور فرار كند دستگیر و مشخص می­شود كه وی از طریق تلفن اعتباری با سرویس اطلاعاتی اسرائیل تماس مستمر دارد.

نامبرده كه با صدور قرار بازداشت موقت به زندان اعزام می­شود در تحقیقات بعدی اقرار می­كند به منظور فعالیت تجاری با بیگانگان مرتبط شده و پس از آن ارتباطش با اسرائیل برقرار می­شود و كم­ كم اطلاعاتی درباره یكی از واحدهای نظامی را به دشمنان ارایه می دهد و در ملاقات های بعدی مداركی را در دوربین دیجیتال به روشی كه آن­ها به او یاد می­دهند، جاسازی می­ كند و می ­برد.

وی شیوه­ های ارتباط خود با سرویس اطلاعاتی بیگانه را شامل گیرند­ه ­ها و فرستنده ها كه مهر ماه سال 1386 دریافت كرده، یك دستگاه لب تاپ كه آن­ را نیز از بیگانگان دریافت كرده است، ذكر می­كند.
سیادت در بازجویی­های بعدی، به ارائه­ اطلاعات به افسر اطلاعاتی رژیم صهیونیستی اقرار می­كند.

موضوع این اطلاعات، رژه­ های نظامی روز ارتش، مانورها، تعداد پایگاه­ها و... بوده است. وی ارتباط خود را با رابط اسرائیلی پذیرفته و اظهار داشته است كه ملاقات­های خود با عناصر سرویس اطلاعاتی را در كشورهای تركیه، تایلند و هلند و در اماكن عمومی مانند هتل­ها انجام می ­داده است.

وی در یكی از سفرها، یك عدد ساك مسافرتی پایه دار كه قابلیت جاسازی اسناد و مدارك را داشته، تحویل می­گیرد و حین دستگیری، بیست و نه صفحه اطلاعات جاسازی شده كه برای سفر خود در تاریخ 22/9/1387 جاسازی كرده بود، كشف می ­شود.

سیادت اقرار نموده كه در هر ملاقات، سه تا هفت هزار دلار حق الزحمه می­گرفته و اطلاعاتی درخصوص تعداد هواپیماهای عملیاتی ایران، پروازهای عملیاتی و آموزشی روزانه درهرپایگاه، سوانح هوایی و علت آن،سیستم­های هواپیماهای مختلف و موشك­های سپاه را در اختیار سرویس اطلاعاتی اسرائیل گذارده است.

پس از پایان تحقیقات و اخذ آخرین دفاع، برای نامبرده قرار مجرمیت وكیفرخواست به اتهام جاسوسی موضوع مواد 501 و 508 قانون مجازات اسلامی صادر می شود و با ارجاع پرونده به شعبه­ دهم دادگاه انقلاب اسلامی، محاكمه متهم با حضور وكیل و نماینده دادستان برگزار می شود .

شعبه رسیدگی كننده، اقدمات مجرمانه و عالمانه متهم را مصداق اقدام در جهت تقویت رژیم صهیونیستی، مقابله با جمهوری اسلامی و افساد فی­ الارض تشخیص داده و او را به اعدام محكوم می كند و پس از اعتراض، پرونده به دادگاه استیناف ارسال و حكم صادره تایید می شود.