معاون اول رییس قوه قضاییه با محکوم کردن دخالت‌های اتحادیه اروپا در مساله حقوق بشر در ایران گفت: اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خودشان ناقص حقوق بشر هستند و ما دخالت‌های آنها را محکوم می‌کنیم و می‌گوییم آنها اول باید به عملکرد خودشان نگاه کنند.
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا،حجت‌الاسلام و المسلمین «سید ابراهیم» رییسی سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران در سخنانی با موضوع بررسی فضایل و مناقب حضرت فاطمه زهرا (س) و سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) گفت: امروز مدعیان حقوق بشر، مدعی دیگران می‌شوند. اتحادیه اروپا علیه ملت بزرگ ایران قطعنامه صادر می‌کند در حالی که باید در مقابل نقض حقوق بشر در کشورهای خود و دیگر کشورها پاسخگو باشد.
وی تصریح کرد: امروز مگر در گزارش‌ها نیست که مردم محروم آفریقا را مورد آزمایش قرار می‌دهند و داروهایشان را به روی آنها آزمایش می‌کنند حتی مستندی هم از این مساله از صدا و سیمای خودمان پخش شد که سربازان آمریکایی مورد آزمایش داروها قرار می‌گیرند. آنها حتی به مردم خودشان هم رحم نمی‌کنند و این مساله ریشه‌اش در انسان‌مداری و دوری از خداست. همچنان که موجبات جنگ جهانی دوم را فراهم کردند و گرفتار سیاست بدون دیانت شدند. آنها امروز می‌خواهند مدعی حقوق بشر شوند، نسبت به امتی که خود مدعی است.
رییسی درپایان گفت: آنها که خود مدعی هستند، بروند زندان‌های ابوغریب و دیگر زندان‌های نظام تحت سلطه‌شان را ببینند. قاچاق انسان به ویژه قاچاق زنان بین 12 تا 22 سال که آمار تکان دهنده‌ای است را ببینند.