دفتر آیت الله العظمی محقق کابلی، با تکذیب خبر سازی های رسانه های خبری غربی مبنی بر تایید اعزام مهاجرین افغانی به سوریه تاکید کردکه از کشور های ذی نفوذ در این کشور انتظار می رود ضمن پرهیز از دخالت در امور داخلی سوریه، ملت مسلمان و مظلوم آن را از آتش فتنه نجات دهند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، دفتر حضرت آیت الله العظمی محقق کابلی در شهر قم در اطلاعیه ای خبر منتشر شده در رسانه های غربی در 27 اردیبهشت 93 درباره تایید اعزام مهاجرین افغانی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به سوریه را تکذیب کرد.

دراین اطلاعیه آمده است: بر اساس اخبار منتشره مورخ 27 اردیبهشت 1393 در رادیو بی بی سی و رادیو آشنا به نقل از روزنامه های غربی، مبنی بر این که رییس دفتر حضرت آیت الله العظمی محقق کابلی(مدظله العالی) تایید کرده است که مهاجرین افغانی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به سوریه اعزام می شوند،تکذیب می شود.

در این اطلاعیه، ضمن تکذیب این خبر، انتساب خبر کذب به دفتر معظم له تقبیح شده است.

دفتر آیت الله العظمی محقق کابلی در این اطلاعیه یادآور شد: به نظر حضرت آیت الله العظمی محقق کابلی، مذهبی جلوه دادن جنگ سوریه یا به سمت جنگ مذهبی هدایت کردن مساله این کشور به مصلحت امت اسلامی و کشورهای منطقه نخواهد بود.

در این اطلاعیه تاکید شده است از کشور های ذی نفوذ در سوریه انتظار می رود ضمن پرهیز از دخالت در امور داخلی این کشور، ملت مسلمان و مظلوم سوریه را از آتش فتنه که توسط دشمنان شیعه و سنی شعله ور شده است نجات دهند.