«محمدرضا عارف» عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی با تسلیت درگذشت آیت الله سیدجواد حیدری از علمای استان یزد تاکید کرد که این عالم وارسته در نیم قرن اخیر نقش تربیتی فراموش نشدنی را در تربیت جوانان استان یزد داشت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بنیاد امید ایرانیان، «محمدرضا عارف» در این پیام، رحلت این عالم وارسته را به مردم استان یزد، جامعه معظم روحانیت و خانواده آن مرحوم تسلیت گفت.

وی در پیام خود تاکید کرد: بی­شک نقش این روحانی وارسته در تعلیم و تربیت یزدی­ها و بخصوص مشتاقان بی شماری که در طول نیم قرن اخیر در مجالس مختلف بویژه در مسجد برخوردار، شنونده کلام مخلصانه و تاثیر گزارش بودند قابل انکار و فراموش شدنی نیست.

محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی نیز در پیامی ارتحال آیت الله حاج سید جواد حیدری(ره) را تسلیت گفت و تاکید کرد: آن بزرگوار، مردی از سلاله پاک سادات و از سلسله روحانیت جلیل القدری بود که همواره رضای حق تعالی را در رضای مردم می دید.

وی اظهار کرد: مرحوم آیت الله حیدری تمام توان خویش را در خدمت به بندگان خدا و تبیین و پاسداشت ارزش های والای دین مبین اسلام و اخلاق محمدی مصروف داشت. 

آیت الله سیدجواد حیدری از روحاینان سرشناس یزدی بود که بامداد شنبه (14 تیر ماه) در سن 88 سالگی به دیار باقی شتافت.

در پی ارتحال این عالم وارسته، امروز یکشنبه در استان یزد عزای عمومی اعلام شده است. پیکر این عالم روحانی امروز در یزد تشییع می شود.