این مرجع تقلید گفت: روز جهانی قدس با توجه به حوادث اخیر، تحولی بزرگ در جهت بصیرت افزایی جامعه جهانی است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، آیت الله «عبدالله جوادی آملی» امروز در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس شهر دماوند که با حضور پرشور و حماسی مردم شهید پرور این شهر برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همانگونه که پیامبر اکرم (ص) فرمودند هرکس فریاد کمک ای مسلمانان را شنید و پاسخی نداد، پس او مسلمان نیست؛ وظیفه داریم با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس حامی ندای مظلومان غزه باشیم.

وی حمایت از مظلوم را یکی از دستورهای دین مبین اسلام دانست و افزود: امروز مردم مظلوم فلسطین و سایر نقاط محروم جهان زیر سلطه استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

این مرجع تقلید جهان تشیع تصریح کرد: گرچه دشمن طالبان، القاعده و داعش را علیه مسلمانان تحریک می کند ولی وظیفه ما است تا با بصیرت و آگاهی از پشت صحنه اهداف شوم رژیم صهیونستی و آمریکای جنایتکار آگاه باشیم.

آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: مسلمانان جهان در شرایط کنونی دو وظیفه مهم و اساسی را به عهده دارند که یکی از این وظایف مهم حمایت جانانه از مظلومان است که می توان با حضور پرشور در اینگونه راهپیمایی ها خشم و انزجار خویش را در برابر اهداف شوم دشمن به تصویر کشید.

وی گام دوم را بصیرت و آگاهی در برابر اهداف شوم و پلید دشمن عنوان کرد و گفت: باید بصیرت را در خود تقویت کرد تا ابزارهای دشمن را شناخته و در مقابل آن ایستادگی کنیم.

این مرجع عالیقدر جهان اسلام به حدیثی از امام علی (ع) پرداخت و افزود: ایشان در خلال جنگ جمل فرمودند که شما باید اتاق فکر دشمن را اتاق جنگ و توطئه ببینید و به مقابله با آن بپردازید و امروز نیز باید دانست که تنها داعش، القاعده و طالبان در این جنایت ها مهم نیستند بلکه پشت صحنه مهم است.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس به اهمیت نامگذاری این روز توسط حضرت امام راحل، عنوان کرد: حضور مردم در این آوردگاه نشان از اطاعت آنان از امام خمینی (ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان است تا با آمدن به صحنه، خشم خود را علیه استکبار جهانی نشان می‌دهند.