یکی از مراجع تقلید گفت: ولایت بزرگترین نعمت‌ها محسوب می‌شود، باید این نعمت را بشناسیم و شکر آن را به جا آوریم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار جمعی از مهندسان صنعت هوا و فضای وزارت دفاع با بیان اینکه شکر نعمت پروردگار یکی از موضوعات مهم قرآنی است، اظهار کرد: انسان‌ها وظیفه دارند که در ابتدا نعمت‌های خداوند را بشناسند و در زمینه نعمت‌هایی که خداوند به آنها داده قدردانی کنند.

وی خاطرنشان کرد: مسئله شکر نعمت خداوند در 73 بخش از قرآن ذکر شده و حتی بیان شده اگر شکر نعمت را به جای آورید، نعمت‌های شما افزایش پیدا می‌کند و اگر کفران نعمت کنید به عذاب سخت و دردناک گرفتار می‌شوید. آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه بر اساس سخن امام صادق(ع) ولایت اهل بیت(ع) بالاترین نعمت است، گفت: این نعمت در سرنوشت انسان تاثیر می‌گذارد، بنابراین باید در زمینه مکتب اهل بیت(ع) و شناخت و پیروی از آنها شناخت کافی داشته باشیم و در مسیر اهل بیت(ع) گام برداریم.

وی شناساندن اسلام ناب را نخستین برکت انقلاب ذکر کرد و افزود: اسلام یکی از ارکان انقلاب است که امام خمینی(ره) آن را به صحنه زندگی مردم آورد و پرده‌ها و کج فهمی‌هایی که جلوی دیدگان مردم را گرفته بود، برداشت. استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: باید با دقت اسلام و ابعاد آن را فهمید، زیرا اسلام در همه ابعاد دارای دستور بوده و نخستین خدمت امام خمینی(ره) شناساندن اسلام ناب است.

وی عنوان کرد: بر اساس روایتی از امام صادق(ع) در آخرالزمان علم از نجف و کوفه برچیده می‌شود و بساط علم در قم گسترده می‌شود و از قم صدای اسلام به کل جهان می‌رسد به طوری که یک نفر باقی نمی‌ماند که صدای اسلام ناب را نشنیده باشد.

آیت‌الله نوری همدانی یادآور شد: علمایی در قم پرورش پیدا می‌کنند که صدای اسلام را به جهان می‌رسانند و باید در نظر داشت که عظمت قم به حرم حضرت معصومه(س) و حوزه علمیه است. وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) تاکید داشتند که انقلاب و اسلام باید به کل جهان صادر شود و این انقلاب به کل جهان مربوط است.

این مرجع تقلید یادآور شد:‌ همان صدایی که از حلقوم مرجع تقلید و ولی فقیه منتشر می‌شود همانند صدایی است که از حلقوم پیامبر اکرم و اهل بیت(ع) منتشر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در راس حکومت اسلامی باید پیامبر یا امام باشد و در صورت غیبت امام باید فردی اسلام‌شناس، فقیه، مجتهد، تقوا، عصمت و شجاع باشد، بنابراین اسلام سرنوشت انسان‌ها را به دست هر کسی نمی‌دهد.

آیت‌الله نوری همدانی یادآور شد: قانون اساسی در حکومت اسلامی قرآن است و از قرآن و فقه اهل بیت(ع) استخراج شده است.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) چهره استکبار را به همه شناساند ،گفت: پیش از انقلاب از آمریکا و اروپا به عنوان ابرقدرت و متمدن تعبیر می‌شد، در حالی که بنیانگذار جمهوری اسلامی چهره استکبار را روشن کرد.

استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: چهره استکبار را باید بشناسید و باید مستکبرانی که فرهنگ، سیاست و اقتصاد را تصرف کردند شناخته شوند، زیرا با این اقدامات سبب ضعف ما و بزرگ کردن خودشان می‌شوند.

وی با اشاره به ایجاد روحیه خودباوری در بین مردم به عنوان اقدام دیگر امام خمینی(ره) گفت: ایشان روحیه خودباوری را در مردم تقویت کردند و در نتیجه توانستیم به انرژی هسته‌ای و پیشرفت‌های دیگر دست پیدا کنیم.
 
آیت‌الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: فرهنگ جهاد و شهادت در نتیجه انقلاب اسلامی به وجود آمد و امروز همه مردم برای شهادت اشتیاق دارند و میلیون‌ها انسان عاشق شهادت در کشور وجود دارد.

وی عنوان کرد: یمن و فلسطین از عاشورا الهام گرفتند و در اثر فرهنگ جهاد و شهادت توانستند ایستادگی و مقاومت کنند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: انقلاب پناهگاه مستضعفان است که روز به روز مستضعفان در آن متشکل‌تر و مستکبران منفورتر می‌شوند و امیدواریم هرچه زودتر انقلاب به دست صاحب اصلی آن حضرت ولی عصر(عج) برسد.

وی با بیان اینکه ولایت بزرگترین نعمت‌ها محسوب می‌شود، گفت: اکنون مسئولیت رهبری نظام بر عهده آیت‌الله خامنه‌ای است و باید این نعمت را قدر دانسته و شکر آن را به جا آوریم.