رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: میدان برای حضور مردم باز و مانع تراشی‌های بی دلیل برداشته شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی روز سه شنبه در دیدار جمعی از مسوولان، اعضای شورای شهر، خانواده های شهدا و اقشار مختلف مردم بجستان، توجه به مسایل و مشکلات مردم را وظایف مسئولان ملی، استانی و منطقه ای دانست.

وی در ادامه افزود: با توجه به شرایط جامعه، دولت باید اولویت‌بندی کند تا حق مردم ادا شود.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به مشکلات حاضران در زمینه آب، یادآور شد: اقلیم شناسان، تأمین آب را مشکل امروز و مطمئناً در آینده جوامع بشری می دانند و طرح ها و پروژه هایی برای رفع این نگرانی ها در مراحل مطالعاتی و اجرا است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، حضور مردم برای رفع مشکلات را اقیانوسی زاینده در جامعه خواند.

وی به نقش مردم در تأسیس و توسعه دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و افزود: شرایط دانشگاه ها و تعداد دانشجویان و اوضاع دولت در اوایل انقلاب و سپس در شرایط جنگ مناسب نبود، اما وقتی مردم نیاز به تحصیلات جوانان را احساس کردند، آستین همت را بالا زدند و می دانید که امروز واحدهای این دانشگاهی در سراسر کشور پراکنده است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، توسعه مقاطع عالی در این دانشگاه را برخاسته از عطش جامعه دانست و اظهارداشت: باید مهاجرت تحصیلی جوانان به دانشگاه های کم کیفیت خارج از کشور معکوس شود، چون ایران اسلامی ظرفیت های بسیار بالایی برای پیشرفت های علمی و دانشگاهی دارد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، مراجعه به مردم را مصوبه مجمع و مورد تأیید رهبر معظم انقلاب به عنوان سیاست های کلی نظام خواند و گفت: اگر میدان برای حضور مردم باز و مانع تراشی های بی دلیل برداشته شود، برای رفع مشکلات، مخصوصاً در آب و برق وارد می شوند.

وی، صرفه جویی در مصرف منابع انرژی را ضروری ترین و فوری ترین کار دانست و گفت: می توانیم با استفاده از مصارف علمی به ویژه آبیاری قطره ای، از آب کم، زمین های بیشتری را زیر کشت ببریم که گسترش سطح زیرکشت زعفران، انار و پسته در بجستان زمینه دارد.

در آغاز این دیدار صباحی بجستانی مشاور اداره غلّه تهران، جمشیدی فرماندار بجستان، رییسی شهردار و آقامیری به نمایندگی از بجستانی های مقیم مشهدالرضا ضمن ارایه گزارشی از اوضاع اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بجستان به بیان مشکلات زیرساخت ها، مخصوصاً آب شرب مردم پرداختند.