امام جمعه موقت تهران با بیان این‌که هر مصیبتی نشأت گرفته از انحراف در مسیر حسینی است، گفت: نهضت عاشورا تا قیامت اسلام را بیمه کرده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، آیت ا... موحدی کرمانی در پنجمین روز از ماه محرم در جمع فرماندهان و کارکنان پایور و وظیفه نیروی هوایی اظهار داشت: دشمنان اسلام و تشیع به خوبی دریافته‌اند که فرهنگ عاشورا عامل بقای اسلام ناب محمدی(ص) بوده است، از این رو به دنبال انحراف در این مکتب هستند.

وی ادامه داد: متاسفانه امروز در کشور اسلامی­‌مان مشاهده می‌­کنیم که بدحجابی به معضلی تبدیل شده که البته گناهان بالاتر از آن نیز مانند زیرمیزی و رشوه در برخی ادارات وجود دارد که باعث بدبینی به نظام می­شود و نوعی خیانت در حق مسلمانان است. البته در همان زمان معاویه نیز از صحابه‌­های پیامبر بودند افرادی که آخرت خود را به سکه‌­های حکومت اموی فروختند و کار را به جایی رساندند که در حق امیرالمومنین(ع) آیات و روایت را تحریف می­‌کردند.

آیت‌­ا... موحدی کرمانی تصریح کرد: اگر مسلمانان جهان از ابتدا مسیر حق و حقیقت حضرت سیدالشهدا(ع) را می رفتند، بسیاری از جنگ‌های خانمان‌سوز فعلی و فرقه‌های وابسته به غرب به وجود نمی­‌آمد، هر مصیبتی نشأت گرفته از انحراف در مسیر حسینی است.

امام جمعه موقت تهران در پایان خواستار کسب معرفت نسبت به فلسفه عاشورا شد و گفت: هر کس عاشورایی فکر کند، به یقین پیرو مکتب حسینی خواهد بود و کسی که عاشورایی عمل کند، برای ه