فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به حضور نیروی دریایی ایران در شمال اقیانوس هند و خلیج عدن گفت: این حضور مستمر و همیشگی است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دیدار با سرلشکر سالم بن مسلم بن علی قطن که در راس هیات علمی- آموزشی دانشکده دفاع ملی کشور عمان به ایران سفر کرده است، با اشاره به همکاری‌های نیروی دریایی دو کشور گفت: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در شمال اقیانوس هند و خلیج عدن حضور یافته است و این حضور مستمر و همیشگی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه نیروی دریایی عمان برای تامین امنیت منطقه نهایت همکاری را با جمهوری اسلامی ایران دارد، تصریح کرد: هیأت میهمان از دانشگاه دفاع ملی عمان در بالاترین سطح تحصیلی این کشور قرار دارند و بنابراین مسائل راهبردی جهان را شناخته و به دنبال شناخت مولفه‌های قدرت ملی هستند.

بر اساس این گزارش ژنرال سالم بن مسلم بن علی قطن نیز در این ای دیدار با ابراز امیدواری نسبت به تداوم روابط میان دو کشور گفت: همکاری خوبی میان نیروی دریایی دو کشور در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر در جریان است.