علی رضا ناطقی رئیس کمیته تبلیغات ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در اتخابات سال 92 در خصوص ادعای حمیدرضا رسایی مبنی بر پرداخت 5میلیارد تومان از جانب بابک زنجانی به ستاد انتخاباتی حسن روحانی در آن سال گفت: این بحثی که آقای رسایی مطرح کرده اند مکررا جز دسته نکاتی است که از جانب ایشان و گروه های مخالف دولت مطرح می شود.

وی درگفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، تا کید کرد: بنده از آن جایی که آقای رسایی یک روحانی هستند به ایشان دو جمله، می گویم یک تقوای الهی پیشه کنند و دیگری حفظ شان و مقام روحانیت. 

وی ادامه داد: آقای رسایی باید در محضر خداوند و هم دادگاه ویژه روحانیت به خاطر این تهمت ها پاسخ دهد و طلب استغفار نماید. من از دادگاه روحانیت می خواهم که به هر حال از قوانین و مقررات به شکل بازدارنده ای استفاده کنند تا ایشان را که هر از چند گاهی با اشاعه تهمت ها و دروغ ها مطالبی را در جامعه مطرح می کنند که مردم را متشنج می کند.

ناطقی تصریح اظهار داشت: به هر صورت الان زمانی است که بحث رسانه ای شدن محکومیت آقایان رحیمی و رسایی در کنار کمک تبلیغاتی به 170تن از نمایندگان مجلس مطرح شده که به نظر من همین امر باعث شده که آقای رسایی بحث را با یک سری مطالبی که درست نیست و صحت ندارد بکشاند. قطعا اگر ایشان سندی داشت تا به امروز سندش را ارائه می کرد و بحث اصلی را منحرف نمی کردند. 

وی اضافه کرد: به هر صورت هر شخصی یا هر گروهی چه آقای رسایی و چه آقای رحیمی و چه دیگران که برای مقاصد سیاسی و شخصی شان از بیت المال استفاده کرده‌اند هم حرام است و هم باید به خزانه دولت برگردانده شود. چه نماینده مجلس بوده و چه وابستگان دولت قبلی. طبیعتا مردم و قوه قضائیه از این موضوع چشم پوشی نمی کنند.

ناطقی تصریح کرد: به نظر من چیزی که مشخص است این است که بابک زنجانی در دولت نهم و دهم و در زمان اصولگرایان قدرت گرفته و او اگر هم میخواسته کمکی کند می بایست به افرادی که بدهکارشان بوده کمک می کرده.

این عضو ستاد انتخاباتی حسن روحانی با طرح پیشنهادی اظهار داشت: هزینه های ستادهای انتخاباتی مشخص است. به نظر من مسولان ستادها مانند ستاد ما هزینه هاو ترازهای مالی ستادهای انتخاباتی را شفاف کنند تا مردم متوجه شوند که چه کسانی از بودجه های دولتی که جهت کمک به ستادهای انتخاباتی است و وجوه مردمی استفاده کردند و چه کسانی از بیت المال و پول افرادی مثل بابک زنجانی استفاده کرده اند.

وی در خصوص ادعای پرداخت این مبلغ به حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهور گفت: این ها به نظر بنده بحث انحرافی است. اگر به خود ستاد و یا هر شخص دیگری دادند مدارکشان را مشخص کنند. به هر حال من فکر می کنم که اگر آقای رسایی حفظ مقام روحانیت را در اولویت قرار دهند این اتفاقات نمی افتد. یک سری مسایل است که بیشتر جنبه سیاسی دارد می خواهند جامعه را متشنج کنند و مردم را نسبت به دولت بی اعتماد کنند.

ناطقی در خصوص تمایل دولت برای شکایت از آقای رسایی اظهار داشت: مطمئنا دوستان بنده در دولت این موضوع را مد نظر قرار داده اند و در مورد آقای رسایی به هر حال به این نوع خبرسازی ها عادت دارند و مدتی پیش نیز به حبس محکوم شدند که با یک مبلغ ناچیز حکم او تغییر کرد و بنده از دستگاه های مربوطه تقاضا دارم تا با سخت گیری بیشتر عادت ایشان را ترک دهند زیرا آقای رسایی هر زمان که دوست دارند شکایت می کنند و پس از خبرسازی ها و جنجال ها محکوم می شود و با جریمه نقدی و در سکوت تمام قضیه را فیصل می دهند.